Skocz do zawartości

Zdjęcie

Likwidacja działalności gospodarczej- wykaz składników majątku

wróć do serwisu Moja Firma 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 debus

debus

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 sierpień 2012 - 18:50

Witam,Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, opodatkowaną w formie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów, korzystam ze zwolnienia z VAT. Jestem na etapie likwidacji działalności i sporządzania następujących dokumentów:spisu z natury na dzień likwidacji działalnościiwykazu składników majątku - i tytaj pojawia się moje pytanie czy w tym wykazie ujmuję środki trwałe (o wartości powyżej 3500 zł) i wyposażenie (o wartości powyżej 1500 zł) czy też np. radio za 250?Oba te dokumenty wpinam do dokumentów firmy czy składam je też w Urzędzie Skarbowym?Bardzo proszę o odpowiedź, i z góry za nią dziękuję.

#2 Ewa Szpytko

Ewa Szpytko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 21:30

Witam, 7 dni od zakończenia remanentu powinno się zawiadomić Naczelnika US o o dokonanym spisie z natury, a dokładniej o ustalonej wartości towarów i o kwocie podatku należnego. 

Zwykle załącza się go do ostatniej deklaracji VAT. Natomiast wykazu skąłdników majątku nie dostarcza się do US ale przechowuje w dokumentach firmy. Może to mieć bowiem związek z odsprzedażą składników majątku po likwidacji. Polecam zajrzeć do artykułów: poradnik.wfirma.pl/-likwidacja-dzialalnosci oraz poradnik.wfirma.pl/-zakonczenie-dzialalnosci.

#3 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2018 - 12:52

Teraz mi by się przydała odpowiedż na postawione pytanie (a nie taka jak jest poniżej z wklejeniem linków z których nic nie wynika).

#4 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 626 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 14:42

Ciekawe jak jest na 2018, post z 2012. Nic się nie zmieniło?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych