Skocz do zawartości

Sprzedaż internetowa - kasa fiskalna a obowiązek VAT

sprzedaż internetowa kasa fiskalna vat

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2012 - 09:21

Pytanie czysto techniczneSprzedaż internetowa ewidencjonowana na kasie fiskalnej - wysyłka za pobraniem. W dniu zakupu wystawiony zostaje paragon i wysłany razem z zakupionym towarem (czyli standardowa praktyka). Przy wysyłce za pobraniem obowiązek VAT powstaje w dniu otrzymania zapłaty od pracownika poczty czy też kuriera. Może więc dojść do takiej sytuacji:- Towar zakupiony zostaje powiedzmy 30 lipca, sprzedaż nabita na kasę, wystawiony zostaje paragon i wysłany z paczką- Zapłata przychodzi 1 sierpnia - obowiązek VAT powstaje więc w następnym miesiącuPowstają więc rozbieżności w VAT, sprzedaż na kasie nie pokryje się z faktycznym otrzymaniem zapłaty. Co dalej? Jedyne co mi przychodzi do głowy to korekta raportu fiskalnego o paragony opłacone w następnym miesiącu, konieczna będzie jednak szczegółowa ewidencja zapłat na przełomie miesięcy.Oczywiście można bawić się w wysyłkę towaru bez paragonu i po otrzymaniu zapłaty oddzielnie wysłać paragon ale raczej nikt się w to nie bawi.Czy ktoś miał podobny problem i jak go rozwiązał? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

#2 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2012 - 09:19

Ja miałem w jednej z firm na żywo taki przypadek.Mimo, iż paragony mam wystawione na koniec miesiąca, to VAT przesuwam na następny miesiąc jeśli zapłata nastąpiła w kolejnym miesiącu.Kiedyś była kontrola i poprzesuwali właśnie ten VAT w taki sposób.Sugestia:- wystawiaj paragony w momencie wpłaty na konto

#3 Guest_SYLWIA

Guest_SYLWIA
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2012 - 17:53

WitamMariusz robisz poprawnie, mam takie korekty co miesiąc. Lepiej nie baw sie w wysyłke towaru bez paragonu, bo bedziesz miał kłopoty przy ewentualnej kontroli.Nie można tutaj nic poradzic .Robie takie kotekty własnie z pobraniami i wpłatami przez PAYu - na przełomie miesięcy.Do JAcka - przy wysyłce za pobraniem - nie ma takiej możliwości .pozdrawiamSylwia

#4 Guest_JackJack

Guest_JackJack
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2012 - 22:59

WitamMariusz robisz poprawnie, mam takie korekty co miesiąc. Lepiej nie baw sie w wysyłke towaru bez paragonu, bo bedziesz miał kłopoty przy ewentualnej kontroli.Nie można tutaj nic poradzic .Robie takie kotekty własnie z pobraniami i wpłatami przez PAYu - na przełomie miesięcy.Do JAcka - przy wysyłce za pobraniem - nie ma takiej możliwości .pozdrawiamSylwia

Sylwia, zgadza się. Nie wpisałem tego przypadku, ale wydał mnie się oczywisty. Ale dzięki za zwrócenie uwagi na nie pełną informację :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sprzedaż internetowa, kasa fiskalna, vat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych