Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

zwolnienie lekarskie a czas pracy

wróć do serwisu Księgowość 174 odpowiedzi w tym temacie

#41 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5941 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 20:12

Dołączona grafika

#42 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 27 marzec 2014 - 20:31

Tez w to czasem nie wierze, ale ciezko samej o cos walczyc w zakladzie:-) czyli jak liczyc ; siedem dni w tygodniu po szesc godzin - tak jak mialam , a weekend po 12 i 9 godzin, razem 63 godziny. Czyli 168 - 63 = 105. Tak?

#43 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 27 marzec 2014 - 20:31

Tez w to czasem nie wierze, ale ciezko samej o cos walczyc w zakladzie:-) czyli jak liczyc ; siedem dni w tygodniu po szesc godzin - tak jak mialam , a weekend po 12 i 9 godzin, razem 63 godziny. Czyli 168 - 63 = 105. Tak?

#44 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2014 - 19:20

Witajcie

Pytanko:

Pracuję na pełen etat w trybie dwuzmianowym, jednak ze względu na ograniczoną ilość stanowisk pracy w stosunku do godzinowego  zakresu pracy Spółki (firma pracuje 15h od 7:00 do 22:00) musimy pracować po 7,5h dziennie odrabiając raz w tygodniu brakujące 2,5h aby wyszło 40h tygodniowo. Zdarzyła mi się ostatnio sytuacja, że przyszedłem o owe 2,5h wcześniej przed 2 zmianą aby odrobić brakujący czas z owego tygodnia, niestety po około 3h pracy bardzo źle się poczułem (miałem skoki ciśnienia) - przełożony kazał mi iść do przychodni co też zrobiłem. Otrzymałem L4 za ten dzień. Następnego dnia dowiedziałem się, że owe 3h pracy nie zostaną mi zaliczone jako planowana odróbka i nadal mam do odrobienia 2,5h!

Czy mogę się jakoś bronić przed podwójnym odrabianiem? Czy to jest w ogóle zgodne z prawem?

Dziękuję i pozdrawiam

Łukasz

#45 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2014 - 12:40

Witam bardzo proszę o podpowiedź. Mam zaplanowany czas pracy kierowcy na 4 miesiące i tak w jednym przepracował 166 w drugim 165 w trzecim 166 w czwartym powinien przepracować 167 i tak ma zaplanowany grafik na kwiecień , ale pod koniec miesiąca sie rozchorował i teraz czy to l4 wlicza się normalnie w czas pracy czyli w tą normę 167 godzin żeby na koniec tego okresu rozliczeniwoego wyszło równe 664 godzin ?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

#46 Guest_Franc

Guest_Franc
  • Goście

Napisano 29 maj 2014 - 14:13

Wszystkich rozumiem, a to - pracuję w systemie 12 godz. soboty i niedziele i święta jak pasuje . W  kwietniu  ( 7 dni ) i dalej w maju (7 dni ) 2014 byłem  na zwolnieniu chorobowym , grafik  zrobiony na koniec kwietnia . Pytanie czy mogę świadczyć pracodawcy w m-cu maj 2014 cały wymiar pracy ?  czy pracodawca ma obowiązek obniżyć mi wymiar godzin do przepracowania i o ile ??? , a może odwrotnie - wpisać mi w tym pierwszym tygodniu  wolne  i tak będę w Maju 2014 cały miesiąc w pracy ( moja praca to przeciętnie 40 godz w tygodniu ). Dziękuję za odpowiedź.

#47 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8921 postów

Napisano 29 maj 2014 - 20:37

Wszystkich rozumiem, a to - pracuję w systemie 12 godz. soboty i niedziele i święta jak pasuje . W  kwietniu  ( 7 dni ) i dalej w maju (7 dni ) 2014 byłem  na zwolnieniu chorobowym , grafik  zrobiony na koniec kwietnia . Pytanie czy mogę świadczyć pracodawcy w m-cu maj 2014 cały wymiar pracy ?  czy pracodawca ma obowiązek obniżyć mi wymiar godzin do przepracowania i o ile ??? , a może odwrotnie - wpisać mi w tym pierwszym tygodniu  wolne  i tak będę w Maju 2014 cały miesiąc w pracy ( moja praca to przeciętnie 40 godz w tygodniu ). Dziękuję za odpowiedź.

choroba obniża czas pracy, nie możesz świadczyć pracy pełny wymiar m-ca

#48 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2014 - 09:24

A czy ktoś udzieli mi informacji jeśli chodzi o 4 miesieczne rozliczenie, tak jak pisałam wyżej pod koniec okresu rozliczeniowego pracownik się rozchorował i i jak należy mu teraz rozliczyc te 4 miesiace żeby dobrze zamnknąc ten okres

#49 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8921 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 09:47

Witajcie

Pytanko:

Pracuję na pełen etat w trybie dwuzmianowym, jednak ze względu na ograniczoną ilość stanowisk pracy w stosunku do godzinowego  zakresu pracy Spółki (firma pracuje 15h od 7:00 do 22:00) musimy pracować po 7,5h dziennie odrabiając raz w tygodniu brakujące 2,5h aby wyszło 40h tygodniowo. Zdarzyła mi się ostatnio sytuacja, że przyszedłem o owe 2,5h wcześniej przed 2 zmianą aby odrobić brakujący czas z owego tygodnia, niestety po około 3h pracy bardzo źle się poczułem (miałem skoki ciśnienia) - przełożony kazał mi iść do przychodni co też zrobiłem. Otrzymałem L4 za ten dzień. Następnego dnia dowiedziałem się, że owe 3h pracy nie zostaną mi zaliczone jako planowana odróbka i nadal mam do odrobienia 2,5h!

Czy mogę się jakoś bronić przed podwójnym odrabianiem? Czy to jest w ogóle zgodne z prawem?

Dziękuję i pozdrawiam

Łukasz

jesli  przepracowałeś  w takim dniu XX godzin, to należy je wykazać w ewidencji czasu pracy jako czas pracy, a jako usprawiedliwioną nieobecność w pracy - tylko pozostałe godziny, których  w tym dniu już nie przepracował z powodu zwolnienia lekarskiego.

Godziny pracy wliczas się do czasu pracy, więc co odrabiac ?

#50 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8921 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 09:48

A czy ktoś udzieli mi informacji jeśli chodzi o 4 miesieczne rozliczenie, tak jak pisałam wyżej pod koniec okresu rozliczeniowego pracownik się rozchorował i i jak należy mu teraz rozliczyc te 4 miesiace żeby dobrze zamnknąc ten okres

choroba obniza  wymiar czasu pracy;

liczbe dni roboczych, w ktorych wystapila choroba pracownika, odejmujsz od naleznego wymiaru w okresie rozliczeniowym

#51 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2014 - 12:32

choroba obniza  wymiar czasu pracy;

liczbe dni roboczych, w ktorych wystapila choroba pracownika, odejmujsz od naleznego wymiaru w okresie rozliczeniowym

jeżeli muszę odjąć to czy potem pracownik musi to "odpracować" czy zamykam ten okres i tyle

#52 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8921 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 12:34

jeżeli muszę odjąć to czy potem pracownik musi to "odpracować" czy zamykam ten okres i tyle

nie musi odpracowac godzin, jego norma czasu pracy zostala obniżona  wokresie rozliczeniowym

#53 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2014 - 08:05

bardzo proszę o pomoc czy muszę zawierać z pracownikiem porozumienie jeżeli zmieniam mu godziny pracy na okres 2 miesięcy

#54 Guest_monia

Guest_monia
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2014 - 16:22

Witam, 

Mam pytanie mam umowę o pracę na cały etat, okres rozliczeniowy kwartał od października do końca grudnia. Od 2 października do 10 listopada  byłam na zwolnieniu. Jak rozlicza się: 184h października, listopad 144h, grudzień 168h. Czy pracodawca może mi dać dni wolne jak jestem na zwolnieniu. Bo za bardzo nie rozumiem tego. Myśałam, że jak jest zwolnienie lekarskie to zawsze się wypisywało 8h pracy i z tego się robiło 80% pensji. Pracodawca poinformował mnie Teraz że w grudniu z październik mam do odpracowania ponad 20h. Czy pracodawca może tak zrobić?

dziękuję za odpowiedź

#55 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 grudzień 2014 - 19:28

Pracodawca coś ściemnia, bo za dni choroby nie ma obowiązku odpracowywania, nie daj się nabrać.

#56 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 12:53

Czy gdy jestem na zwolnieniu lekarskim przez 4 dni np.od soboty do wtorku a w niedzielę miałam w grafiku wstawiony dzień wolny to liczy mi się ten dzień zwolnienia do czasu pracy czy nie ?

Wymiar czasu pracy ulega obniżeniu o liczbę godzin usprawiedliwionej nieobecności (art. 130 §3 kp).

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#57 monica2014

monica2014

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 19:18

Witam 

Pracuję w równoważnym systemie czasu pracy rozlicznym kwartalnie.

Jak dobrze zrozumiałam będąc 14 dni na zwolnieniu odliczam je od  puli dni do przepracowania?

Czy odliczam tylko tyle dni ile w okresie zwolnienia miałam świadczyć pracę  (według grafiku)?

A może tylko dni "robocze " bez sobót niedziel i świąt

strasznie to  dla mnie zagmatwanie 

Dziękuję pozdrawiam

#58 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:12

Witam 

Pracuję w równoważnym systemie czasu pracy rozlicznym kwartalnie.

Jak dobrze zrozumiałam będąc 14 dni na zwolnieniu odliczam je od  puli dni do przepracowania?

Czy odliczam tylko tyle dni ile w okresie zwolnienia miałam świadczyć pracę  (według grafiku)?

A może tylko dni "robocze " bez sobót niedziel i świąt

strasznie to  dla mnie zagmatwanie 

Dziękuję pozdrawiam

Swój wymiar obliczysz pomniejszając zaplanowane dni/godziny o czas zwolnienia, tzn o ilość dni/godzin pracy, które powinnaś w tym okresie przepracować.

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#59 monica2014

monica2014

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 grudzień 2014 - 10:50

Swój wymiar obliczysz pomniejszając zaplanowane dni/godziny o czas zwolnienia, tzn o ilość dni/godzin pracy, które powinnaś w tym okresie przepracować.

dziękuje za odp 

czyli jak np. miałam do przepracowania w ciągu tych 14 dni 10 to te 10 odliczam od puli dni do przepracowania tak?

A wynagrodzenie chorobowe mam za dni 14 ? 

#60 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 29 grudzień 2014 - 11:16

dziękuje za odp 

czyli jak np. miałam do przepracowania w ciągu tych 14 dni 10 to te 10 odliczam od puli dni do przepracowania tak?

A wynagrodzenie chorobowe mam za dni 14 ? 

tak

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych