Skocz do zawartości

Zdjęcie

zwolnienie lekarskie a czas pracy

wróć do serwisu Księgowość 122 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ania 77

Ania 77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 16:48

Czy gdy jestem na zwolnieniu lekarskim przez 4 dni np.od soboty do wtorku a w niedzielę miałam w grafiku wstawiony dzień wolny to liczy mi się ten dzień zwolnienia do czasu pracy czy nie ?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11193 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 lipiec 2012 - 18:39

ten dzień liczy ci się jako dzień choroby, a nie jak0 czas pracy

#3 Ania 77

Ania 77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 19:34

ten dzień liczy ci się jako dzień choroby, a nie jak0 czas pracy

czyli jak w miesiącu jest do przepracowania np.176 godzin czyli 22 dni to te 4 dni zwolnienia nie liczy się jako 32 godziny do czsu pracy?

#4 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6989 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 23 lipiec 2012 - 19:39

Przecież nie pracowałaś to jakim cudem ma się liczyć.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11193 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 lipiec 2012 - 20:20

a tak w ogóle to o co ci chodzi z tym czasem pracy ?

#6 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6989 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 23 lipiec 2012 - 20:41

Art. 128. § 1. Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy.
Pracownik, który przebywa na zwolnieniu lekarskim nie świadczy pracy.

#7 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6989 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 23 lipiec 2012 - 20:49

Wymiar czasu pracy obniżamy o liczbę godzin usprawiedliwionej nieobecności ( zwolnienie lekarskie)Czas pracy w miesiącu np. 176 h jeżeli zwolnienie lekarskie obejmuje Twoje dni pracujące zgodnie z grafikiem to Twój czas pracy to144 h.

#8 ...ewelina...

...ewelina...

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 02 sierpień 2012 - 15:08

czy mogę iść na chorobowe gdy jestem na urlopie wypoczynkowym ?

#9 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 02 sierpień 2012 - 15:24

jeśli rozchorujesz sie w trakcie urlopu, to okres zwolnienia przerywa urlop, pracodawca musi ci wypłacić za czas choroby a resztę niewykorzystanego z powodu choroby urlopu masz prawo wykorzystać w innym terminie.

#10 Guest_Maga

Guest_Maga
  • Goście

Napisano 13 maj 2013 - 17:32

Witam, mam problem i może u Was znajdę odpowiedź...Pracuje na cały etat, również w weekendy. W grafiku byłam ustawiona na weekend, rozchorowałam się w piątek i w weekend byłam na zwolnieniu lekarskim. Jak wygląda rozliczenie godzin pracy ?Czy te godziny na L4 (powiecmy 16) obniżają mi czas pracy w miesiącu o 16 ? czyli 160 - 16 =144I te 144 godziny powinnam faktycznie spędzić w pracy ? Czy 160 ?

#11 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6989 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 13 maj 2013 - 18:01

Czas pracy w maju to 160 h. Jeżeli byłaś 3 dni na zwolnieniu lekarskim to Twój czas pracy w miesiącu maj będzie wynosił 136 h.

#12 Guest_zosia

Guest_zosia
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2013 - 19:18

Witam . od 10 czerwca do 12 lipca przebywałam na l4 (złamana ręka) Jeżeli jestem rozliczana godzinowo według kwartału w którym to powinnam przepracować 520 godz dodatkowo pracuję w weekendy plus zazwyczaj po 10 lub 12 godzin dziennie. lipiec 92 godz sierpnień 179 i pytanie ile godzin wyjdzie mi do przepracowania we wrześniu powinno być 168 jednak nie wiem jak policzyć lipiec i moje dni na l4..

#13 Guest_aaaann

Guest_aaaann
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2013 - 12:42

3 dni zwolnienia (przy pracy w weekendy) nie oznacza wypłaty 3 x po 8 godzin czyli jak powyżej ktoś stwierdził że 3 dni zwolnienia to = 24 godziny pracy, BO według tego wychodziłby że  jak na 30 dni przyniosę zwolnienie to pracodawca zapłaci mi 30 x 8 godzin??? to istna bzdura.

za zwolnienie lekarskie przysługuje osobne wynagrodzenie chorobowe. A resztę pracujemy obliczając normę proporcjonalną do zwolnienia lekarskiego (po dniach roboczych które zostały poza zwolnieniem, tyle razy powinniśmy być w pracy)

#14 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 13:08

Witam,

od 1-13 listopada byłem na zwolnieniu po czym od 14-25 listopada byłem na urlopie. Jak to zostanie rozliczone? ile godzin zostanie mi do przepracowania?

#15 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11193 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 listopad 2013 - 22:26

[font="georgia, serif;"]Zostanie do przepracowania czas od wtorku do piątku, o ile w soboty masz wolne.[/font]

[font="georgia, serif;"]W jakim sensie pytasz "jak to zostanie rozliczone" ?[/font]

[font="georgia, serif;"]Chorobowe będzie naliczone za 13 dni, zgodnie ze zwolnieniem ZLA.[/font]

#16 Guest_wiwien

Guest_wiwien
  • Goście

Napisano 27 luty 2014 - 08:47

Witam, proszę o pomoc czy jest to zgodne z prawem. Pracuję w systemie kwartalnym na cały etat. Na początku stycznia miałam operację, L4 miałam od 01.01.2014 do 16.02.2014. Teraz wróciłam do pracy i muszę "odrobić" moje L4, bo jak się okazało cały styczeń i luty zaplanowali mi po 6 lub 7godz. pracy a nie 8 jak powinno być. I teraz muszę pracować po 9,10 godzin żeby to odpracować. Jeśli bym była w pracy w styczniu zapewnie pracowałabym po 8 godz. ale że byłam na zwolnieniu to wpisano mi mniej godzin, czy pracodawca możze tak zrobić.

#17 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8175 postów

Napisano 27 luty 2014 - 08:52

jesli praca w podstawowym sts. czasu pracy to 9 i 10 godzina stanowi prace w godzinach nadliczbowych , przekroczenie dobowe ;

planowanie pracy w godzinach nadliczbowych jest niedopuszczalne

#18 Guest_wiwien

Guest_wiwien
  • Goście

Napisano 27 luty 2014 - 08:58

Nie chodzi mi o godziny nadliczbowe. Chodzi mi o to czy pracodawca może mi zaplanować podczas mojego zwolnienia po 6 lub 7 godzin mimo iż mam cały etat i dobrze wiedział że będę długo po operacji w domu. A teraz muszę tą różnicę odpracować.

#19 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11193 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 luty 2014 - 22:18

[font="georgia, serif;"]Co prawda kadry to nie moja działka, ale coś to wg mnie dziwnie wygląda. [/font]

[font="georgia, serif;"]Chyba pracodawca raczy cię jakąś nieprawdą lub półprawdą, bo przepisy raczej nie przewidują jakiegoś odpracowywania zwolnienia chorobowego.[/font]

#20 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 28 luty 2014 - 08:27

Witaj,

pracodawca nie ma prawa do zobowiązania Ciebie do odpracowania godzin za zwolnienie chorobowe!!!! Zapytaj go na jakiej podstawie sobie to wymyślił???

Jeśli pracujesz w podstawowym systemie czasu pracy czyli 8 godz. na dobę i przeciętnie 40 w tyg. to praca powyżej 8 godzin stanowić będzie godziny ponadwymiarowe.

Trzeba odpowiedzieć sobie tylko na pytanie: w jakim systemie pracujesz, czy pracodawca przekazuje Tobie przed rozpoczęciem okresu rozliczeniowego harmonogram czasu pracy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych