Skocz do zawartości

2 etaty jednocześnie(?)

wróć do serwisu Moja Firma 36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Nene

Guest_Nene
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2007 - 18:52

Witam. Mam problem - osoba zatrudniona w jednej firmie na umowę o pracę chce zatrudnić się w drugiej również na umowę o pracę.Pytanie pierwsze: czy musi poinformować pracodawcę (tego pierwszego/obecnego) o tym, że podejmuje drugą pracę w pełnym wymiarze (1 etat)?drudie pytanie: czy wogóle może podjąć 2 różne umowy o pracę w różnych firmach i w pełnym wymiarze?Trzecie pytanie: czy w obydwu firmach zobowiązany jest płacić (potrącać) obligatoryjune przy standardowej umowie o pracę składki ZUS?

#2 Guest_lalka

Guest_lalka
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2007 - 09:30

pracownika na pełnym etacie obowiązuje wymiar czasu pracy tyg.40 godzin ,za który czas ma mieć zapłacony,nie mniej nie więcej i podst.ubezp.od przynajmniej najn.wyn./936/,a jak długo będzie prac.i czy codziennie to zależy od umowy,aby nie dłuzej niz 8 h dziennie-KP.Powiadamiać firmę/tylko którą/o drugiej pracy nie ma obowiązku,rownież KP.Tak w obydwu firmach płaci skł.na ub.społ.zgodnie z przepis.o ubezp.i tak jak z kazdej umowy o pracę.

#3 Guest_księgusia

Guest_księgusia
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2007 - 14:05

Należy powiadomić pracodawcę o nie potrącaniu wolnej kwoty od podatku,/wypełnić odpowiedni druk/.Można podjąć pracę na etat w drugiej firmie.Osoba pozostająca w stosunku pracy u dwóch pracodawców,będzie podlegał obowiązkowo ubezp.emerytalnemu i rentowemu,z tytułu każdej z tych umów.Korzystniejsze byłoby zatrudnienie na umowę zlecenie,taką umowę można zawierać nawet na kilka lat,wtedy nie trzeba płacić skł.ub.społ.tylko składkę zdrowotną.

#4 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2007 - 12:02

A czy można mieć jednocześnie z tym samym pracodawcą umowę o pracę i umowę zlecenie?

#5 Guest_kaja

Guest_kaja
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2007 - 11:35

do Wojtka- przy kontroli z pip umowa zlecenie będzie potraktowana jako nadgodziny a składki Zus i tak trzeba odprowadzić od sumy obydwu wynagrodzeń

#6 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 27 luty 2008 - 21:33

Ksiegusia mam jeszcze jedno pytanie: Co w przypadku jeżeli nie powiadomi się pracodawcy o nie potrącaniu wolnej kwoty od podatku? Czy to może wyjść na jaw czy będę mógł sam rozliczyć się na koniec roku?Jestem w takiej sytuacji, że podpisałem od 27 lutego 2008 umowę o pracę w drugiej firmie, nie informując ich o tym że jestem zatrudniony w innej firmie do końca lutego (jeszcze dwa dni). Będę wdzięczny za odpowiedź.

#7 Guest_drugi Wojtek

Guest_drugi Wojtek
  • Goście

Napisano 08 marzec 2008 - 23:45

no właśnie, mnie też interesuje pytanie Tomka powyżej, czy kwotę wolną można samemu rozliczyć na koniec roku, czy jednak KONIECZNIE trzeba powiadomieć drugiego pracodawcę o nie naliczani kwoty wolnej...

#8 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 19:33

chce podjąć prace na drugim etacie na tym na którym pracuje umowa kończy sie za miesiąć czy jest to możliwe i jakie moge ponieść konsekwencje z tytułu podjęcia drugiego etatu

#9 Guest_Ania B

Guest_Ania B
  • Goście

Napisano 19 listopad 2008 - 00:41

przepisy nie zabraniają być zatrudnionym na dwóch etatach , jest to wybór pracownika. Nie ma żadnych konsekwencji , jeżeli dasz radę - to Twój problem.

#10 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2009 - 21:54

mam pytanie :pracuje na czas nieokreslony w firmie i chcialabym w tej samej firmie tylko w innej dzielnicy pracowac na umowe zlecenie czy jest to mozliwe??czy jest to zgodne z prawem??

#11 Guest_grs

Guest_grs
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 13:04

W firmie pracuję już 5 lat - jestem na trzy miesięcznym okresie wypowiedzenia i 17 dni zaległego urlopu. W czasie urlopu chcę podjąć drugą pracę - pytanie na jakich warunkach mogę podjąć drugą pracę i czy wogóle mogę?

#12 Guest_...

Guest_...
  • Goście

Napisano 16 październik 2009 - 14:22

...

#13 Guest_aras

Guest_aras
  • Goście

Napisano 03 listopad 2009 - 16:33

mam pytanko czy praca na łączone etaty ma wpływ na lata pracy chodzi oto jak będzie to traktowane do emerytury np, przepracowałem 20 lat na cały etat i dodatkowo w tym okresie na1/2 etatu 5 lat i na 1/4etatu 3 lata

#14 Guest_k

Guest_k
  • Goście

Napisano 05 listopad 2009 - 11:20

czy można mieć dwie umowy na czas nieokreślony w dwóch różnych firmach?

#15 Guest_ K

Guest_ K
  • Goście

Napisano 27 luty 2010 - 12:43

Jestem zatrudniony w firmie u tego samego pracodawcy na dwie umowy : o pracę i zlecenia ( zlecenia to nadgodziny ) . Jakie przysługuje mi wynagrodzenie w przypadku tygodniowego zwolnienia lekarskiego .... chodzi mi o to czy pracodawca weźmie pod uwagę umowe o pracę czy umowę zlecenia . Dzięki za odpowiedź .

#16 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 27 luty 2010 - 13:57

ciekawe na co masz wypisywane te umowy zlecenia, bo za nadgodziny masz prawo do wynagrodzenia zgodnego z Kodeksem Pracy a nie jako zlecenia

#17 Guest_wałkiiiiiii

Guest_wałkiiiiiii
  • Goście

Napisano 10 marzec 2010 - 21:34

wałkji]

#18 Guest_lala

Guest_lala
  • Goście

Napisano 26 marzec 2010 - 17:54

Czy jeśli pracuje się na 1 etacie 40 godzin tygodniowo i na drugim etacie w innej firmie tyle samo, to sumując czas pracy narusza się zasadę wynikającą z kodeksu pracy "pracownik ma prawo do 11- godzinnego nieprzerwanego odpoczynku dobowego". Czy w związku z tym pracownik (lub pracodawca) może mieć jakieś problemy?

#19 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 06 maj 2010 - 14:31

pracownik ma prawo do11-godzinnego nieprzerwanego odpoczynku dobowego u każdego pracodawcy z osobna, nikogo nie interesuje że masz jeszcze 3 etaty i tak naprawdę pracujesz 24h -to jest twoja sprawa!!!!!!!

#20 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 00:34

po co wam 2 etaty jak nie będzieli mieli czasu na wydanie tych pieniędzy:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych