Kategorie
Skocz do zawartości

vat w rachunku dochodów własnych


Gość agucha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jednostka budżetowa gromadzi na rachunku dochodów własnych dochody z tytułu wynajmu pomieszczeń. Jest podatnikiem vat i wystawia faktury. Kierownik jednostki chciałby dokonywać odliczeń vat z faktur za prąd, gaz czy środki czystości.Problem w tym w jaki sposób wyliczyć kwotę odliczenia vat jeśli faktury te płacone są z konta głównego (budżet) i dotyczą całości budynku? W pomieszczeniach nie ma podliczników. Zastanawiałam się, czy nie miałaby tu zastosowania proporcja (art. 90 uptiu), ale czy w takim razie do ogółu obrotu, poza przychodami ze sprzedaży, wliczać też środki na wydatki jakie przekazuje nam organ prowadzący?Może ktoś ma taką sytuację i mógłby pomóc w tym zakresie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...