Kategorie
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc

Gość Pytanie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pytanie

Pytanie: Witam. Jestem na etapie ustalania wysokości urlopu wypoczynkowego i nie zgadzam się z księgową którą nie chce mi zaliczyć praktyk zawodowych do stazu pracy. Cały czas mówi że szkoły się nie sumują o czym doskonale wiem. Po krótce. Skończyłam 2 letnia szkołe zwodowa z praktyczna nauka zawodu (w której podpisałam z pracodawcą umowe o pracę w celu praktycznej nauki zawodu oraz otrzymałam świadectwo pracy z dnia. 31.08. 2003)

Następnie od 01.09.2003 poszłam do liceum które ukończyłam w 2005 roku. Wg moich wyliczeń to razem 6 lat do stazu pracy? Jeżeli tak jest na co mogę się powołać? Wiem że szkoły się nie sumują ale ja posiadam umowę o pracę i swiadectwo pracy za te 2 lata będę wdzięczna za odpowiedź.

Art. 155. § 1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:

1) zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,  

2) średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,  

3) średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,  

4) średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata, 

5) szkoły policealnej - 6 lat,  

6) szkoły wyższej - 8 lat. 

Okresy nauki, o których mowa w pkt 1-6, nie podlegają sumowaniu.  

zalicza się średnią (po zasadniczej) + staż wg świadectwa pracy

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...