Kategorie
Skocz do zawartości

Sprzedaż domu a budowa nowego

Bollim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

W zeszłym roku sprzedałem dom, którego byłem współwłaścicielem w 1/6. Chciałbym zarobioną kwotę przeznaczyć na budowę domu na działce należącej do teściowej. Działka ma ponad 4 tysiące m2, a mój dom będzie miał mniej niż 70m2. Teściowej tę ziemię przekazała matka wraz z wieczystym użytkowaniem dla niej (obie mieszkają w tym samym domu). Oznacza to, że teściowa nie może tej ziemi sprzedać, ani darować przed śmiercią swojej mamy. 

Czy budowa domu w takich okolicznościach zwolni mnie z obowiązku zapłaty podatku z tytułu sprzedaży domu?

Z góry dziękuję za porady.

• 4 tygodnie później...

Witam! W zeszłym roku wybudowałem też nowy dom. W końcu go skonfigurowałem. To było długie i kosztowne. Najlepiej zatrudnić architekta i projektanta. W końcu doświadczeni pracownicy mają bazę budowniczych i dobre ceny materiałów. Mogę podać przykład, że kiedy kupiłem płyty włókno cementowe, cena nigdzie nie była niższa, a jakość po prostu na wierzchu. Mam też biuro, teraz wykonuję też elewację z tych płyt. Więc skontaktuj się z nimi.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...