Kategorie
Skocz do zawartości

Gość Krzysztof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Jestem młodym księgowym i chcę się z wami podzielić i poradzić w sytuacji opisanej poniżej.

Klientem biura rachunkowego, w którym pracuję jest spółka z o.o. którą założyli dwaj Litwini. Skupują części samochodowe z Polski, jak się dużo nazbiera to wysyłają wszystko na Litwę do swojej spółki litewskiej i to jej wystawiają fakturę sprzedaży 0% VAT. Spółka litewska podobno sprzedaje ten towar do innego kraju z UE. Wszystkie strony płatnikiem VAT.  Jest tylko coś co mi się nie podoba. Faktura sprzedaży jest z minimalnym zyskiem, od 1 grosz do kilku złotych. Tyle zarabiają na sprzedaży tych części na Litwę. Jak myślicie dlaczego tak robią? Czy to nie kombinacje z VAT? Albo jakieś inne podejrzane transakcje? Co myślicie o takiej sytuacji? Oni mówią że nie muszą na tym zarabiać bo po prostu założyli spółkę w Polsce bo polskie firmy nie chcą przesyłać pojedynczych części na Litwę. 

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...