Kategorie
Skocz do zawartości

Problem z PIT-11

Gość Karol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karol

Witam,

Mam problem z PIT-11 wystawionym przez pracodawcę.

Otóż sytuacja wygląda tak że w 2021 roku pracowałem w Holandii będąc zatrudnionym przez Polską firmę na umowie zlecenie.

Otrzymałem od nich PIT-11 na którym jest tylko przychód w związku ze zwolnieniem lekarskim na którym byłem 2 tygodnie, nie ma  tam uwzględnionych przychodów z tytułu umowy zlecenia. 

Otrzymałem również Holenderski PIT tj, Jaaropgave na którym dochód jaki uzyskałem zupełnie nie pokrywa się z wpływami na moje konto. Różnica to jakieś 8 tyś euro.

Księgowa po rozliczeniu tych PITów poinformowała mnie że mam pewną kwotę do oddania do urzędu skarbowego.

Dostarczyłem jej również druk Informacja Roczna Dla Osoby Ubezpieczonej i okazało się że miałem odprowadzane bardzo wysokie kwoty na ubezpieczenie społeczne tj pomiędzy 1500-2500 tyś zł miesięcznie. Księgowa stwierdziła że ona nie może tego wprowadzić do rozliczenia ponieważ nie jest to wykazane w PIT-11, lecz gdyby było uniknął bym zapłaty podatku. Księgowa z firmy dla której pracowałem uważa że to nie musi być wykazane w PIT-11.

Czy ktoś może doradzić co powinienem z tym zrobić?

Dziękuję i pozdrawiam.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...