Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Świadectwa pracy

Świadectwo pracy Zatrudnienie Cv

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 11 maj 2022 - 18:03

Witam,
Dziś byłam na rozmowie kwalifikacyjnej. W CV uwzględniłam 3 ostatnie moje miejsca pracy, w rzeczywistości miałam jeszcze (jako pierwsza moja praca) 2 miesięczny staż pracy na umowie o pracę. W trakcie rozmowy powiedziałam, że moją pracą pierwszą była pozycja uwzględniona w CV. Czy powinnam wykazywać wszystkie miejsca pracy (jeśli chodzi również o dostarczenie świadectw)? Czy po prostu będę miała wyliczony urlop na podstawie tego co oświadczyłam i udokumentowałam, bez żadnych konsekwencji? Czy pracodawca może dojść do tego, że zataiłam moje pierwsze miejsce pracy?
Pozdrawiam, A.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 22049 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 maj 2022 - 05:27

Urlop będzie naliczony na podstawie tego co dostarczone (świadectwa), na żadne oświadczenie nie nalicza się stażu.
Nie ma obowiązku dostarczać wszystkich świadectw, zwlasza jak się ma coś do ukrycia, ale to może działać na twoją niekorzyść.
Mniejszy staż, mniejszy urlop...
Zawsze pracodawca może się dowiedzieć że coś zostało zatajone, świat jest jednak "mały".
Jak się dowie to wyrobi sobie o tobie zdanie jako o pracowniku niezbyt uczciwym.... na przykład.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Świadectwo pracy, Zatrudnienie, Cv

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych