Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Ulga dla klasy średniej


wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2021 - 15:04

Jestem świeżo po szkoleniu z polskiego ładu - wynagrodzenia. To jest jakiś kosmos...

Podobno ulgę dla klasy średniej pracodawca nalicza z automatu miesięcznie, na podstawie 2 wzorów.
US weryfikuje naliczoną ulgę, ale wg rozliczeń rocznych. Np. przez 6 mscy naliczam ulgę dla pracownika, po czym w 7 mscu pracownik choruje i do końca roku jest na zwolnieniu lekarskim.

W rozliczeniu rocznym US wylicza, że pracownik nie uzyskał minimalnego progu do naliczania ulgi dla klasy średniej (mimo prawidłowego naliczania miesięcznego przez pracodawce) i pracownik dostaje informację, że ma zwrócić nienależnie pomniejszony podatek.

 

 

Kilka wypłat w miesiącu do naliczenia ulgi dla klasy średniej należy liczyć narastająco.

 I na przykład, pracownik nie kwalifikuje się do naliczania ulgi dla klasy średniej... ale w marcu np. z racji otrzymania 13, przekracza próg 5701 i trzeba mu naliczyć ulgę. 
Potem w rozliczeniu rocznym US stwierdza, że podatnik nie osiągnął minimalnego progu do naliczenia tej ulgi i podatnik będzie musiał zwrócić nienależnie naliczoną ulgę w marcu...


 #2 JarekDon

JarekDon

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 640 postów

Napisano 04 maj 2022 - 14:38

Zdecydowanie ilość zmian podatkowych w Polsce potrafi przyprawić o zawrót głowy, dlatego trzeba być zawsze na czasie z nowymi zmianami i w odpowiedni sposób na nie reagować, aby kolejnych poprawek nie przegapić. Dlatego jeżeli ktoś chce się dowiedzieć więcej jak wygląda ulga dla klasy średniej to polecam zajrzeć na Cridoteka, gdzie znajdziecie bardzo dobrze przygotowany film który to dokładnie wyjaśnia. Sam właśnie się za to zabrałem i już zaczynam rozumieć na czym ta zmiana polega. Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych