Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Grafik nie uwzględnia świąt


wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 10 listopad 2021 - 09:28

Dzień dobry.

Pracuję w salonie w godzinach 10-20, a wiec 16 dni w miesiącu po 10 godzin. W październiku było to właśnie 16 dni, natomiast w listopadzie (pomimo dwóch dni świąt) wypada również 16. Grafik jest zmienny, ułożony w taki sposób, ze w święta wypada nam po prostu wolne. Dzień świąteczny nie jest uwzględniony jako dodatkowy dzień wolny. Czy to aby na pewno jest zgodne z prawem? Wychodzi na to, ze nie obowiązuje mnie wolne za żadne dni świąteczne, bo zawsze można ustalić grafik tak, aby w święto akurat wypadł nam wolny dzień.

Z góry bardzo dziekuje za pomoc.

#2 Marzena Wysocka

Marzena Wysocka

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 10 listopad 2021 - 15:20

Witaj. Z perspektywy norm czasu pracy (168 w październiku i 160 w listopadzie) wszystko wygląda ok. Brakuje szczegółów, które jednoznacznie określiłyby czy miał miejsce błąd.

 

Polecam zapoznać się z artykułem dotyczącym równoważnego czasu pracy:

https://kadry-place....zny-czas-pracy/

 

W przypadku szczegółowych pytań zachęcam do kontaktu: www.kadry-place.info/kontakt#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 listopad 2021 - 10:42


 Czy to aby na pewno jest zgodne z prawem? Wychodzi na to, ze nie obowiązuje mnie wolne za żadne dni świąteczne, bo zawsze można ustalić grafik tak, aby w święto akurat wypadł nam wolny dzień.

 

 

Ale kumasz, że ty pracujesz 16 dni, a pracownik pracujący 8 godzin pracował 20 dni - twoją logiką, to on jest poszkodowany, bo ty masz w listopadzie 14 dni wolnych, a on tylko 10 - jemu należy dodać tych dni wolnych, czy tobie je zabrać? Czy to aby na pewno jest zgodne z prawem, że ty masz więcej dni wolnych?

 

 

 

Wolne za dni świąteczne wypadało ci w dni świąteczne - ekstra wolne masz w pozostałe 4, ale jakoś wątpię, żeby to do ciebie dotarło przez subiektywne poczucie poszkodowania brakiem dni wolnych za święto, mimo że w to święto wcale nie pracowaliście, bo mieliście ustalony dzień wolny zapewne z tyt. święta.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych