Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Problem z niewypłacalnym klientem

wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_darecz

Guest_darecz
  • Goście

Napisano 05 listopad 2021 - 19:17

Mam klienta który zwleka z zapłatą faktur od kilku miesięcy. Jesteśmy w stałym kontakcie ale wiem już, że po dobroci nie zapłaci. Co radzicie w pierwszej kolejności? wolałbym zacząć od kroków które nie będą dla mnie kosztowne a mogą go jakoś skłonić do zapłacenia. 

#2 pomocna

pomocna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 27 listopad 2021 - 23:02

Zobacz w takim razie jak współpraca z BIG może Ci ułatwić odzyskiwanie długu https://www.big.pl/b...skiwaniu-dlugow . Dopisanie informacji o zadłużeniu firmy czy osoby fizycznej do Rejestru Dłużników prowadzonego przez BIG i potem powiadomienie dłużnika o tym fakcie w wielu przypadkach skutkuje spłatą należności.

#3 Antek39

Antek39

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 grudzień 2021 - 16:41

Nie warto dopisywać do BIG. W ten sposób przestraszysz innych jego kontrahentów i doprowadzisz go do całkowitej utraty płynności. Wtedy może w ogóle nie zobaczysz swoich pieniędzy. Musisz go słownie przekonać do spłaty.

Masz jego adres, po adresie sprawdź w Księgach Wieczystych czy nieruchomość którą zajmuje należy do niego ( Tu sprawdzisz Księgi po Adresie  koszt 39zł) Jeśli należy do niego to mu powiesz że będziesz egzekwował z nieruchomości, może się przestraszy i zapłaci. Jeśli nie jego to powiesz mu że poinformujesz właściciela że jest niesolidny. Po prostu daj mu do zrozumienia że ma zapłacić bo będzie miał kłopoty. Jak to się nie uda to dopierą Sąd Komornik itd. Tylko wtedy już nie będzie tak tanio.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych