Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Turnus rehabilitacyjny a urlop wypoczynkowy.

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 OlgaDz1987

OlgaDz1987

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 październik 2021 - 16:05

Witam serdecznie.

Zatrudniam Pana w ochronie, któremu przysługuje 20 dni urlopu w ciagu roku, od lipca należy mu się również dodatkowe 10 dni z uwagi na umiarkowany stopień niepełnosprawności. 

Od 20 lipca do 3 sierpnia korzystał z turnusu rehabilitacyjnego, czyli wynósł on 11 dni.

Pani z płac poprosiła, żeby Pan ten wypełnił kartkę urlopowa na te dni, po czym w systemie sciagnelo temu Pani te dni z urlopu wypoczynkowego. A przecież turnus rehablitacyjny to zupelnie cos innego niz wypoczynkowy.

Według mnie nie powinni sciagnac tego z urlopu wypoczynkowego gdyz traci przez to 11 dni, czy mam racje???

Pan mial 7 dni zaleglego urlopu, wykorzystal 14 dni wiec lacznie z dodatkowym powinien miec dalej 23 dni a system liczy mu 12 dni poniewaz odliczyl turnus.

Czy mam racje???? proszę bardzo o pomoc. Dziękuje z góry.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 październik 2021 - 11:35

O tym, czy pobyt na turnusie rehabilitacyjnym jest w ramach urlopu wypoczynkowego, czy zwolnienia lekarskiego, nie decyduje pracodawca. Przede wszystkim należy ustalić, od kogo pracownik otrzymał skierowanie na turnus. Można je otrzymać z NFZ, z ZUS-u lub z funduszu osób niepełnosprawnych i tam, po otrzymaniu skierowania pracownik powinien pytać, czy przysługuje mu na dni pobytu zwolnienie lekarskie. Dopiero kiedy dostarczy takie zwolnienie do zakładu, można go odpowiednio rozliczyć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych