Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Symulacja PIT37 na 2022 rok

PIT PIT37 dochód symulacja

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Arkadiusz

Guest_Arkadiusz
  • Goście

Napisano 15 październik 2021 - 21:06

Witam

Mam ogromny problem, z którym nikt niestety nie jest w stanie mi pomóc.

Potrzebuję wyliczyć sobie ŚREDNI MIESIĘCZNY DOCHÓD GOSPODARSTWA DOMOWEGO. Wiem jak go policzyć. Bierzemy KWOTY z PIT37 z okienek 69, 70, 72, 106 i 116 i robimy działanie (69 - 70 - 72 - 106 - 116)/12 = i wychodzi nam średni miesięczny dochód gospodarstwa domowego.

Gdzie pojawia się problem? Potrzebuję, aby ktoś kto potrafi rozliczać PITy stworzył mi symulację PIT37 za rok 2022, tak, dokładnie za PRZYSZŁY rok.

Mam 30 lat, pracuję w miejscowości, w której mieszkam.

Umowa o pracę: 3360 zł. NETTO (w każdy miesiąc) oraz umowa zlecenie (u innego pracodawcy) na 900 zł. NETTO (przez 12 miesięcy). ZUS na umowie o pracę, a na zleceniu tylko ubezpieczenie zdrowotne (o ile się orientuję zleceniodawca nie musi opłacać składek emerytalnych, rentowych i chorobowych). Czy na tej podstawie ktoś potrafi z tymi danymi stworzyć PIT37, na którym będą rozliczone obydwie umowy i podać mi kwoty z okienek 69, 70, 72, 106 i 116?

Z góry dziękuję 

#2 taxeo

taxeo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2021 - 11:18

Nie sądzę, by ktokolwiek obliczył Ci te dane. Powód? Nikt nie wie, jaka będzie kwota wolna od podatku w przyszłym roku, jaka będzie wysokość składki zdrowotnej, czy rzeczywiście nie będzie można jej odliczyć od podatku. Słyszałeś zapewne o polskim ładzie, który ma wejść od stycznia 2022? Jeśli wejdzie, to zmienią się całe wyliczenia. Na jakie? Ustawa pokaże.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PIT, PIT37, dochód, symulacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych