Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Ogrzewanie domu

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 yarek

yarek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 05 październik 2021 - 11:53

Jestem w trakcie budowy domu, to znaczy już na ostatnim etapie :0 Czy ktoś z was montował pompe ciepła u siebie? Jeśli tak, to napiszcie jak się sprawdza po dłuższym czasie? Na innym forum widziałem kilka wpisów, że polecją pompy od firmy Netsu? Mają ponoć teraz dobrą promocję na urządzenia Split i 7 lat gwarancji. Ktoś coś słyszał o nich? 

#2 miiisiek

miiisiek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 12 październik 2021 - 10:43

Pompy ciepła to znakomite urządzenia pozwalające na odzyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. Moim zdaniem to powinna być przyszłość ogrzewania w Polsce. A jak będzie w praktyce to czas pokaże. Obecnie chyba jednymi z najpopularniejszych urządzeń grzewczych są kotły gazowe. Możecie popytać w tych sprawach i zamówić montaż instalacji grzewczej w tej firmie https://buderus-inse...uliczna-lublin/- mają duże doświadczenie w szeroko pojętej hydraulice. 

#3 Maggie134

Maggie134

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 21 październik 2021 - 23:34

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem ogrzewania swojego domu, to powinieneś zastanowić się nad zamontowaniem pompy ciepła powietrze-woda. Możesz o tym rozwiązaniu przeczytać w artykule https://www.daikin.p...etrze-woda.html, gdzie znajduje się wiele ciekawych wskazówek i informacji.

Niektórzy mężczyźni mają zbyt wiele pieniędzy, by zachować resztki zdrowego rozsądku.

#4 Kamill23

Kamill23

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 25 październik 2021 - 12:55

Znamy i polecamy i mówię to z pełnym przekonaniem. Sam jestem posiadaczem pompy ciepła od firmy Netsu. Moje wrażenia? Wydajne urządzenie. Grzeje w domu więcej, a rachunki mam niższe. Polecam

#5 ivojim

ivojim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 381 postów

Napisano 09 listopad 2021 - 07:13

Cześć, chce docelowo obsługiwać sterowanie ogrzewaniem, mam podłogowe oraz grzejniki.
Wybór padł na Salus oraz zigbee.
Jak listwa salusa obsłuży mi 2 pompy ponieważ jedna mam na podłogówkę i druga na grzejniki.
Do tego bramka zigbee i głowice na grzejniki.

Jakie macie opinie o tych systemach zarzadzania energią? 

#6 AnitaMrozek92

AnitaMrozek92

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 26 listopad 2021 - 10:43

Jeśli masz dom to tylko pompa ciepła. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, a inwestycja zwraca się bardzo szybko. Znam firmę Netsu, bo też mam od nich pompę, polecam, nawet się nie zastanawiaj, bo to świetni fachowcy.

#7 Guest_Kropelka

Guest_Kropelka
  • Goście

Napisano 27 listopad 2021 - 23:39

Świetne są panele na podczerwień, sami mamy akurat panele Infrared polskiej marki Oxyly. Polecam

#8 Guest_Wojciech

Guest_Wojciech
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2021 - 20:14

Do instalacji CO warto stosować wodę zmiękczoną. Osobiście polecam zmiękczacz Water Technic. Skutecznie niweluje osad z wody, instalacja nie jest okamieniana i dłużej posłuży.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych