Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Vat 0% pl-uk

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2021 - 09:31

Witam,
Kupilam okna w Polsce o wartości X brutto.
Moj adres jest w Wielkiej Brytanii, muszę je przetransportować. Firma wykonujaca okna może mi wystawić fv 0% dla osoby prywatnej mieszkającej poza UE.
Czy firma produkująca okna zapłaci od tego podatek VAT nawet jeżeli ja go nie zapłacę w Polsce tylko w Anglii?
Jeżeli ja zapłacę podatek w Polsce 23% to od tej kwoty brutto zapłacę również podatek w Anglii 20% czyli zapłacę podwójny podatek.
Firma produkującą okna powiadomiła mnie ze ona będzie musiała zapłacić ten podatek VAT 23% nawet jeżeli ja go nie zaplace i będą stratni...

#2 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2021 - 09:41

Przepraszam, zle to ujęłam.. jeżeli to jest tylko sklep a nie firma produkująca okna i oni kupują z Vatem od firmy produkującej i sprzedają z marżą to jednak płacą podatek i muszą je rozliczyć a dla mnie jako kupującego faktura Vat 0% czyli po części sa stratni, ponieważ jakiś podatek ponoszą oczywiście od mniejszej kwoty. Co w takim wypadku ?

#3 koleżanka1

koleżanka1

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 16 wrzesień 2021 - 20:46

masz odpowiedzi na innym forum 

#4 Ssrarin

Ssrarin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 październik 2021 - 00:27

na w Polsce o wartości X brutto.
Moj adres jest w Wielkiej Brytanii, muszę je przetransportować. Firma wykonujaca okna może mi wystawić fv 0% dla osoby prywatnej mieszkającej poza UE.
Czy firma produkująca okna zapłaci od tego podatek VAT nawet jeżeli ja go nie zapłacę w Polsce tylko w Anglii?
Jeżeli ja zapłacę podatek w Polsce 23% to od tej kwoty brutto zapłacę również podatek w Anglii 20% czyli zapłacę podwójny podatek.
Firma produkującą okna powiadomiła mnie ze ona będzie musiała 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy