Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Ile dni urlopu wypoczynkowego się należy.

urlop

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2021 - 13:31

Ukończyłem studnia wyższe. Podjąłem pierwszą pracę i przepracowałem 14 miesięcy. Zmieniłem pracę, u nowego pracodawcy pracuje od 1 kwietnia br.  Od 30 sierpnia chce iść na urlop. Ile dni maksymalnie mi się należy. Wiem, że w pierwszej pracy urlop nabywany jest z dołu z każdym przepracowanym miesiącem. Czy po zmianie pracy również jest tak samo, czyli za 5 miesięcyx(20/12)=8,33 zaokrąglając w górę 9 dni? Czy po zmianie pracy automatycznie dostaje się z góry? 

#2 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 481 postów

Napisano 26 sierpień 2021 - 08:06

Nabywanie urlopu z dołu obowiązuje tylko w pierwszym roku kalendarzowym w którym pracownik pierwszy raz w życiu rozpoczął pracę. Czyli jeśli zacząłeś pierwszą w życiu pracę w np lutym 2020 to przez cały 2020 masz urlop naliczany z dołu. 

Gdybyś zaczął prace w grudniu 2019 to tylko za ten 1 miesiąc w 2019 miałbyś tak naliczany urlop. 

Za ten rok już zdecydowanie masz urlop naliczany z góry - ilość tego urlopu jest proporcjonalna do zatrudnienia. 

9 dni byloby gdyby umowa kończyła się w sierpniu. Jesli trwa do końca roku to 20/12*9= 15 dni

#3 Guest_Danuta

Guest_Danuta
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2021 - 22:02

Urlop lubię spędzać aktywnie zwiedzając różne miejsca. W tym roku zwiedziłam Poznań. Nocowałam w hostelu Poznań Petit. Polecam to miejsce!

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21784 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 wrzesień 2021 - 07:33

Byłaś przy okazji u psychiatry?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2021 - 11:28

Byłaś przy okazji u psychiatry?

Sama korzystasz, że masz takie skojarzenia? Z ciekawości pytam, nie złośliwości.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych