Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Udostępnianie licencji na sprzedaż kursu online, a działalność gospodarcza.

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 r0wl3n

r0wl3n

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 sierpień 2021 - 11:55

Cześć,

stworzyłem kurs online, który na początku sprzedawałem samodzielnie (stworzyłem stronę na WordPress), miałem DG, ale własny marketing i te sprawy spowodowały, że zdecydowałem się to wrzucić do firm trzecich (serwisów sprzedających kursy) i pobierać tylko prowizję od sprzedaży. Działalność zamknąłem, ale teraz naszła mnie myśl - czy dochód z udostępniania takiej licencji wiąże się z koniecznością założenia DG? Ja bezpośrednim klientom nic nie sprzedaje, w jednej firmie raz na jakiś czas mam możliwość wystawienia takiego prostego rachunku jako osoba prywatna - jest tam napisane "Tytułem: Dzierżawa praw autorskich za kurs:...". Natomiast druga firma to najpopularniejszy serwis ze stanów, gdzie wypłacają mi kasę na PayPal, a na początku roku wyślą mi po prostu 1042-S, który będzie chyba zawierał wszystkie wypłaty i będę musiał to chyba wprowadzić do PIT'a? Ja to widzę tak, ze udostępniam licencje i pobieram od tego prowizję, nic bezpośrednio nie sprzedaję. Na co dzień pracuje na UoP, więc DG i koszty z nim związane nie są mi potrzebne, pytanie tylko czy wpisanie tych wszystkich dodatkowych dochodów w PIT-37 jest ok, czy US się nie dowali, że powinienem zarejestrować działalność?

Proszę o poradę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych