Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Komornik przy kilku wypłatach jednego m-ca

komornik wynagrodzenie chorobowe zajęcie komornicze

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 pola1313

pola1313

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 24 czerwiec 2021 - 07:48

Dzień dobry,

Bardzo proszę o pomoc, bo mam dosyć nietypowy przypadek, a kwestia zajęć komorniczych jest dla mnie dosyć nowa.

Jeden z naszych pracowników w pierwszym m-cu pracy przebywał na kwarantannie. Jako, że nie przedstawił dokumentów potwierdzających zwolnienie z okresu wyczekiwania - nie naliczyliśmy mu wynagrodzenia chorobowego za ten okres. Po 2 miesiącach udało mu się uzyskać zaświadczenie z ZUS o odprowadzanych wcześniej składkach na ubezpieczenie chorobowe i tym samym teraz musimy mu wypłacić zaległe wynagrodzenie chorobowe.

Problem jednak w tym, że w międzyczasie przyszło pismo o zajęciu komorniczym. Pismo to dotarło do nas już po wypłaceniu standardowego wynagrodzenia za miesiąc maj (płatny w czerwcu), wobec czego od tej kwoty nie zostało nic potrącone. 

Mam problem jak określić kwotę potrącenia od tego zaległego wynagrodzenia chorobowego, które mu teraz wypłacimy - będzie to ok. 1000 zł. Czy potrącić normalnie tylko 50% z kwoty wynagrodzenia za L4, czy zsumować te 1000 zł z resztą, którą wypłaciliśmy my mu w czerwcu i na tej podstawie obliczyć 50% od całości i tyle też potrącić (podejrzewam, że wtedy 50% od całości przekroczy kwotę 1000 zł, którą teraz mamy mu wypłacić)?

Z góry dziękuję za pomoc.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komornik, wynagrodzenie chorobowe, zajęcie komornicze

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy