Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zakup samochodu na firmę

pojazd firma leasing kupno

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 27 maj 2021 - 17:53

Witam

chciałbym nabyć samochód na firmę. Chciałbym aby był nowy. Mam gotówkę na niego
Moje pytanie jest takie czy Państwa zdaniem lepszy będzie wykup czy leasing, co się bardziej opłaci.
Ogólnie auto nabywane jest na dłuższą perspektywę.
Mam taką informację, że dużo leasing cieszy się dużą popularnością takiego finansowania, ale przyjmuje, że wiele osób nie stać na wykup auta, a to takie rozłożenia na raty.
Ktoś mówi, że lepiej leasing, bo "opłatę początkowa" wrzuca się w koszt i odrazu czuje się "ulgę" w podatku. A tak to to będzie środek trwały, który będzie trzeba przez ok.2 lata amortyzować.
Gdzie tu jest racja? Co Państwo uważacie. Będę wdzięczny za sugestie.

#2 koleżanka1

koleżanka1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 27 maj 2021 - 21:21

Nowy samochód osobowy amortyzuje się przez 5 lat, a nie ok. 2 lata. Przy leasingu faktycznie opłata początkowa może być kosztem jednorazowym. Wykup samochodu po zakończeniu leasingu wg mojej wiedzy nie musi kosztować "milionów monet". Jest też możliwość podpisania takiej umowy leasingu w której nie dochodzi do wykupu samochodu. 

#3 Guest_yaro25

Guest_yaro25
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2021 - 10:24

Nowy samochód osobowy amortyzuje się przez 5 lat, a nie ok. 2 lata. Przy leasingu faktycznie opłata początkowa może być kosztem jednorazowym. Wykup samochodu po zakończeniu leasingu wg mojej wiedzy nie musi kosztować "milionów monet". Jest też możliwość podpisania takiej umowy leasingu w której nie dochodzi do wykupu samochodu. 

Uprzejmie dziękuję.

#4 JozefaPawłowska

JozefaPawłowska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 czerwiec 2021 - 08:49

Jakie samochody polecacie kupić na start na leasing?

#5 koleżanka1

koleżanka1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 09 czerwiec 2021 - 20:51

Zależy jakie lubisz, jakie masz potrzeby w jeżdżeniu, duży czy mały, jakie koszty chcesz mieć w dg.

"na leasing" to nie jest zakup, nie będziesz właścicielką takiego samochodu 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pojazd, firma, leasing, kupno

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych