Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

WYPOWIEDZENIE UMOWY, ROZWIĄZANIE UMOWY

WYPOWIEDZENIE ROZWIĄZANIE ANEKS

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
 • Goście

Napisano 13 maj 2021 - 13:52

Dzień dobry. 

Pracownik chce odejść z zakładu pracy. Obowiązuje do 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Porozumiał się z pracodawcą,  że skrócony zostanie okres wypowiedzenia do 2 miesięcy ale podpisze nową umowę na 1/8 etatu do końca tego roku alby pomagać nowemu pracownikowi w objęciu obowiązków i  sprawdzaniu czy wszystko jest robione dobrze.

Jak ogarnąć to dobrze, zgodnie z kodeksem.

 

Czy dobrze będzie, jeśli pracownik napisze pismo o rozwiązanie umowy o pracę  na mocy porozumienia stron i wskaże termin rozwiązania (tu 2 m-c) a Pracodawca wyrazi na to zgodę. A następnie zostanie z tym pracownikiem podpisana nowa umowa do końca roku kalendarzowego na 1/8 etatu.

 

Czy lepiej niech pracodawca zrobi aneks do umowy o pracę, zmieni etat i wynagrodzenie, a pracownik wyrazi na to zgodę?

 #2 Patryx

Patryx

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 7 postów

Napisano 13 maj 2021 - 14:05

Cześć, 

 

Jeżeli zrobicie tak jak opisałeś w pierwszym przypadku - czyli wypowiedzenie a następnie zawarcie kolejnej umowy na 1/8, to pracownik nadal będzie objęty 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Wypowiadanie, następnie zawieranie nowej umowy jest dla mnie bezsensowne.

Proponuję zrobić tak jak opisałeś w drugim wariancie - aneks zmieniający etat oraz wynagrodzenie, może też zmiana zakresu obowiązków, następnie niech pracownik nie zapomni złożyć wypowiedzenia we wrześniu, aby stosunek pracy wygasł z końcem roku.#3 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 14 maj 2021 - 10:55

Cześć, 

 

Jeżeli zrobicie tak jak opisałeś w pierwszym przypadku - czyli wypowiedzenie a następnie zawarcie kolejnej umowy na 1/8, to pracownik nadal będzie objęty 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Wypowiadanie, następnie zawieranie nowej umowy jest dla mnie bezsensowne.

Proponuję zrobić tak jak opisałeś w drugim wariancie - aneks zmieniający etat oraz wynagrodzenie, może też zmiana zakresu obowiązków, następnie niech pracownik nie zapomni złożyć wypowiedzenia we wrześniu, aby stosunek pracy wygasł z końcem roku.

Do 1 pytania i 1 odpowiedzi

 

Ale przecież pracodawca wyraził / wyrazi zgodę na skrócenie okresu wypowiedzenia z dniem wskazanym przez pracownika (idzie pracownikowi na rękę). Następnie zawieramy nową umowę na czas określony 1/8 etatu,  więc wtedy jeśli nikt nie chce zakończyć współpracy wcześniej, to nie potrzebne jest wypowiedzenie umowy, tylko kończy się z okresem na jaki była zawarta.

 

Do 2 pytania.

Obawiam się czy to nie będzie źle odebrane przez np. Inspekcje Pracy, bo dla pracownika z punktu organu kontrolującego to nie będzie na korzyść pracownika. Będą to warunki gorsze niż dotychczas pomimo tego ze pracownik wyraża na to zgodę.

 

A czy pracownik może w wypowiedzeniu umowy za porozumieniem stron  lub pracodawca w aneksie do umowy napisac ze to na prośbę pracownik taka zmiana umowy lub warunków?

 #4 luke45

luke45

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 1259 postów

Napisano 17 maj 2021 - 07:12

Dokładnie, tez bym wybrał aneks do umowy, bezpieczniejsza forma


Always look on the bright side of life!
Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: WYPOWIEDZENIE, ROZWIĄZANIE ANEKS

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych