Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Złożenie rozwiązania umowy o pracę i dalsze przychodzenie do pracy

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2021 - 22:42

Złożyłem w swoim zakładzie pracy rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.

Myślałem że nie będę musiał już przychodzić do pracy i zajmę się sprawą przyjęcia się do innego zakładu pracy.

Kierownik mnie jednak poinformował, że jak nie będę się pojawiał w dalszym ciągu w pracy to mi zarzucą tzw. porzucenie pracy.

Jakich mogę użyć argumentów aby ich przekonać do swojej racji?

#2 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2021 - 22:44

Ps.: W dodatku mam około 22 dni niewykorzystanego bieżącego urlopu.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21548 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 kwiecień 2021 - 07:36

Skoro nie wyraził zgody na porozumienie stron to oznacza, że obowiązuje ciebie okres wypowiedzenia, to z kolei oznacza, że masz obowiązek świadczyć pracę.
Nie będziesz przychodził to faktycznie grozi ci dyscyplinarka za porzucenie pracy.
Urlopu udziela się na WNIOSEK pracownika, a i tu jest potrzebna zgoda pracodawcy.

#4 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2021 - 10:08

Przy wręczaniu wypowiedzenia usłyszałem, że mogę się zwolnić za porozumieniem stron i że nie ma problemu, jednak podobno moje wypowiedzenie od kilku dni nadal czeka na biurku, tak jakby było do rozpatrzenia.

Nie rozumiem tej sytuacji.

W dodatku w tym miesiącu strasznie zalega z uregulowaniem wypłat. Pierwsza rata wypłaty była 19-go ( w umowie pisze że ma był cała wypłata do 10-go każdego miesiąca) a druga 30-go. i w dalszym ciągu nie jest to 100% należnej wypłaty.

Przydałoby się napisać jakiś wniosek o natychmiastowe rozwiązanie umowy powołując się na niedotrzymanie warunków w umowie.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21548 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 kwiecień 2021 - 12:35

To złóż wypowiedzenie na podstawie art 55 KP, to jest też "dyscyplinarka" dla pracodawcy.
Napisz uzasadnienie dlaczego wypowiadasz (nieterminowe wypłaty wynagrodzenia).
Wtedy możesz od następnego dnia nie przychodzić do pracy.

#6 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 09 maj 2021 - 13:38

1.Czy to prawda, że przy zwalnianiu się za porozumieniem stron pracodawca nie chcąc wypłacić mi ekwiwalentu za niewykorzystany urlop musi mnie na tym urlopie jeszcze trzymać aby mnie z niego rozliczyć?

2. Czy to prawda, że niewykorzystanego urlopu należy mi się tyle, ile go sobie sam wypracowałem do czasu ustalenia daty rozwiązania umowy o pracę?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych