Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Prowadzenie magazynu dla sklepu online

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 travolta

travolta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 10 kwiecień 2021 - 09:02

Powiedzcie mi proszę w jaki sposób zorganizowaliście sobie w swoim własnym mieszkaniu miejsce na magazyn?
Zdaje sobie sprawę, że każdy tutaj na grupie zatrudnia 100-200 osób i dziennie wysyłka 1k paczek. Może są tutaj mali przedsiębiorczy który szukają inspiracji.
Co Wam ułatwia pracę na magazynie w swoim mieszkaniu? Macie jakiś stół do pakowania?.

#2 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 904 postów

Napisano 11 kwiecień 2021 - 08:52

Z własnego doświadczenia powiem, że jeśli nie masz domku z garażem/segmentu czy czegoś większego niż 70 metrów, jest to dość uciążliwe, chyba nie ma jakiegoś złotego środka, szczególnie że wszystko zależy od towaru. Osobiście prawie rok miałem "magazyn" w mieszkaniu i jak on nie wyglądał zawsze było źle, szczególnie żonie się nie podobało;). Osobiście polecam rozeznać się po okolicy, jeśli mieszkasz w mieście, często spółdzielnie wynajmują lokale użytkowe po naprawde bardzo przystępnych cenach, ja osobiście znalazłem taki 300 metrów od domu (20 metrów ale to wystarcza) w cenie 4 razy niższej niż od osoby prywatnej.

Ewentualnie skontaktuj się z firmą https://www.mcmproje...hale/magazynoweW firmie zamowisz realizacje hali magazynowej.Taka hala będzie w sumie najwygodniejszym wyjściem. 

#3 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 907 postów

Napisano 19 kwiecień 2021 - 19:08

Bardzo dobrze, że dzielicie się informacjami w tym temacie. Prowadzenie takiego magazynu to nie jest prosta sprawa!

#4 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1271 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 08:12

Z własnego doświadczenia powiem, że jeśli nie masz domku z garażem/segmentu czy czegoś większego niż 70 metrów, jest to dość uciążliwe, chyba nie ma jakiegoś złotego środka, szczególnie że wszystko zależy od towaru. Osobiście prawie rok miałem "magazyn" w mieszkaniu i jak on nie wyglądał zawsze było źle, szczególnie żonie się nie podobało;). Osobiście polecam rozeznać się po okolicy, jeśli mieszkasz w mieście, często spółdzielnie wynajmują lokale użytkowe po naprawde bardzo przystępnych cenach, ja osobiście znalazłem taki 300 metrów od domu (20 metrów ale to wystarcza) w cenie 4 razy niższej niż od osoby prywatnej.

Ewentualnie skontaktuj się z firmą https://www.mcmproje...hale/magazynoweW firmie zamowisz realizacje hali magazynowej.Taka hala będzie w sumie najwygodniejszym wyjściem. 

Magazyn w domu, kto tego nie przerabiał? Haha, koszmar

Always look on the bright side of life!

#5 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów

Napisano 11 maj 2021 - 07:23

W domu raczej odpada.

Swoją drogą jak minimalizujecie blędy przy pakowaniu paczek? W firmie wysyłamy tych paczek po kilkadziesiąt dziennie i zastanawiam sie jak te błedy zminimalizować. Bo jest ich sporo. 

#6 ivojim

ivojim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 11 maj 2021 - 12:34

Przy takiej ilości paczek nie powinno być błędów prawie w ogóle, nawet jeśli są to paczki wielotowarowe. My pakujemy często po 200-300 dziennie, też różne pierdółkowo a mam bardzo podobne towary do siebie, różnią się grubością czy jakimś wzorkiem, w modelach mamy po 20 kolorów w 3-4 rozmiarach więc ogólnie sajgon i w ciągu roku może 2-3 pomylone paczki. Ok, ale do rzeczy.

1) osoba pakująca paczki musi być osobą spokojną, zrównoważoną, która nie pędzi jak koń przed siebie bez zastanowienia tylko pracuje normalnym, spokojnym tempem i w skupieniu. Testowałam wielu pakowaczy i z reguły zbyt szybcy i rozbiegani ludzie nie nadają się do pakowania bo nie potrafią wystarczająco się na tym skupić. Dodatkowo na hali gdzie pakujesz paczki musi być cicho i spokojnie, bez przesadnych rozmów i ogólnego chaosu

2) Towar musi być okodowany oraz opisany nazwą zwyczajową, czymś co łatwo się czyta i kojarzy. Przyda się tutaj na pewno czytnik kodów kreskowych https://general-id.pl/czytniki- polecam kontakt z firmą. 

My dodatkowo robimy tak, że pakowacz tylko kompletuje zamówienie, wystawia paragon, przyporządkowuje list i tyle, nie zawraca sobie głowy pakowaniem w foliopak czy karton bo to rozprasza, wrzuca do koszyczka towar z paragonem / fakturą i listem przewozowym a paczki potem są osobno pakowane do foliopaków przez inną osobę lub co jakiś czas przez niego aby rozprężyć wzrok i na chwilę się oderwać od kompletowania. 

#7 KarolinaPL

KarolinaPL

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 23 maj 2021 - 21:39

Chcesz zrobić magazyn z własnego mieszkania? Wydaje mi się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Możesz zastanowić się nad wynajmem powierzchni magazynowej lub placu składowego. Ja korzystam w tym zakresie z usług firmy www.operis.com.pl i jak dotąd jestem zadowolona. Możesz się z nimi skontaktować. Myślę, że będą w stanie przedstawić Ci korzystne warunki współpracy.

#8 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 25 maj 2021 - 13:36

Polecam usługi świadczone przez firmę TRAX Polska. Firma wykonuje serwis i regenerację baterii do wózków widłowych. Korzystamy z ich serwisu na naszym magazynie i jesteśmy zadowoleni z wykonywanych usług.

#9 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 26 maj 2021 - 19:32

Jeśli potrzebujesz w magazynie urządzeń chłodniczych do przechowywania owoców to polecam produkty firmy CHEREK. Urządzenia te są wysokiej jakości. Jestem bardzo zadowolony z ich użytkowania.

#10 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2021 - 15:48

Jeśli w magazynie potrzebujesz dobrych i sprawdzonych wózków widłowych to koniecznie skorzystaj z oferty firmy UTB Polska. W moim  magazynie posiadamy wózki zakupione od tej firmy i działają perfekcyjnie.

#11 Ida4

Ida4

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 159 postów

Napisano 11 sierpień 2021 - 13:41

Przy okazji warto też zainteresować się kwestiami logistycznymi oraz spedycją. Myślę, że może Was zainteresować na przykład spedycja międzynarodowa w firmie Logit: https://logit.com.pl/. Na ich stronie internetowej znajdziecie wszystkie informacje na ten temat.

#12 gorgon

gorgon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 374 postów

Napisano 10 wrzesień 2021 - 09:59

Na tak małej przestrzeni bardzo dobrze sprawdzą się regały tego typu https://www.e-regaly.pl/ . Mam dwa ustawione u siebie w warsztacie i mieszczą wszystko co potrzebne. Gdyby nie uniwersalność tych regałów to nie wiem jak byłabym wstanie uporządkować warsztat. 

#13 KarolinaPL

KarolinaPL

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 13 październik 2021 - 18:05

Myślę, że nie jest to ciężkie zadanie. Ja też posiadam specjalne pomieszczenie, w którym przechowuję towar zamówiony z Chin. Opakowania zabezpieczam folią i taśmą od firmy https://www.totalmarket.pl/, dzięki czemu wszystkie produkty są dostarczane moim klientom w nienagannym stanie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych