Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Kiedy ruszą sanatoria w 2021 r.?

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672464 postów

Napisano 30 marzec 2021 - 17:32

Kiedy ruszą sanatoria w 2021 r.? Czy będą konieczne testy? Termin i warunki znalazły się w projekcie nowego rozporządzenia Rady Ministrów.

Powrót do artykułu: Kiedy ruszą sanatoria w 2021 r.?

#2 Guest_MC

Guest_MC
  • Goście

Napisano 30 marzec 2021 - 17:32

Wysyłanie pacjentów niezaszczepionych ale z negatywnym testem do sanatorium w szczycie pandemi świadczy o niekompetencji, braku podstawowej wiedzy medycznej oraz braku empatii w stosunku do osób starszych schorowanych czekających po kilka lat w kolejce. Specjaliści lekarze niejednokrotnie wypowiadali się, że osoby zaszczepione mogą przenosić wirusa. Pobyt pacjentów zaszczepionych i niezaszczepionych w sanatorium to narażanie tych drugich na utratę zdrowia lub życia. Jeśli negatywny test miałby chronić przed zakażeniem to Nobel z medycyny pewny. Kto wymyśla takie bzdury. A przecież trzeba dojechać do sanatorium często kilkaset kilometrów i po drodze można się zarazić. Jak ta sytuacja ma się do codziennych od początku pandemii wypowiedzi najwyższych przedstawicieli władzy, że należy chronić najsłabszych czyli seniorów. W świetle decyzji NFZ brzmi to ja farsa lub groteska z krzywdą jednak dla tego gatunku literackiego. Ja też czekam ponad trzy lata na sanatorium i moją prośbę o zmianę terminu z obawy przed zarażeniem " uwzględniono" wysyłając na koniec kolejki czyli pozbawiono mnie leczenia sanatoryjnego. Nie ma znaczenia że płaciło się wszystkie podatki i składki przez czterdzieści parę lat i jest to pierwszy wyjazd. Urzędnik wie lepiej.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych