Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Spis powszechny w 2021 r. – kara

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672464 postów

Napisano 27 marzec 2021 - 23:58

Spis powszechny ruszy w kwietniu 2021 r. Jaka kara grozi za odmowę wykonania obowiązku statystycznego? Czy tegoroczny spis jest obowiązkowy?

Powrót do artykułu: Spis powszechny w 2021 r. – kara

#2 Guest_qwerty

Guest_qwerty
  • Goście

Napisano 27 marzec 2021 - 23:58

Nigdy nie odbieram telefonów z nieznanych mi numerów. Swoją drogą jaką mam pewność, że dzwoni do mnie statystyk z GUS a nie oszust, który chce wyłudzić moje dane personalne? Co to za filozofia, wziąć pierwszy lepszy nr tel. zadzwonić, przedstawić się jako urzędnik GUS i wypytać o wszystkie dane? A potem opróżnienie konta i 10 kredytów po 50tys.

#3 Guest_qwerty2

Guest_qwerty2
  • Goście

Napisano 28 marzec 2021 - 09:37

z tego co wiem jest chyba ustawa prawna tak zwana RODO i wedle jej nie musze przekazywac zadnych danych komukolwiek , NIE STRASZCIE LUDZI !!!!!!!

#4 Guest_qwerty24

Guest_qwerty24
  • Goście

z tego co wiem jest chyba ustawa prawna tak zwana RODO i wedle jej nie musze przekazywac zadnych danych komukolwiek , NIE STRASZCIE LUDZI !!!!!!!

#5 Guest_qwerty24

Guest_qwerty24
  • Goście

#6 Guest_qwerty24

Guest_qwerty24
  • Goście

z tego co wiem jest chyba ustawa prawna tak zwana RODO i wedle jej nie musze przekazywać żadnych danych komukolwiek , NIE STRASZCIE LUDZI !!!!!!!

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 marzec 2021 - 11:56

z tego co wiem jest chyba ustawa prawna tak zwana RODO i wedle jej nie musze przekazywać żadnych danych komukolwiek , NIE STRASZCIE LUDZI !!!!!!!

Jest coś takiego jak tajemnica statystyczna. Szkoda, że wypowiadasz się bez uprzedniego przeczytania artykułu. Owszem, istnieje RODO, ale przecież mimo tego, Twoje dane osobowe są wszechobecne. Podajesz je na poczcie, w banku, w usługach telekomunikacyjnych, internetowych, w gazowni, elektrowni i w wielu jeszcze innych urzędach. Osoby, które je przyjmują od Ciebie obowiązuje tajemnica. W tym wypadku jednak radzę poddać się spisowi powszechnemu, gdyż kara jest niewspółmierna do danych, które musisz podać.

#8 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 29 marzec 2021 - 17:00

cytat: W gazecie "Polska-Dziennik Zachodni"przeczytałem wywiad p.Teresy Semik z p.Grażyną Witkowską,z-cą dyr.Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego w Katowicach n.t."Spisu Powszechnego 2011". Zacytuję ostatnie pytanie zadane i odpowiedź pani dyrektor na nie: Pytanie"To prawda,że dane ze spisu z 2011 roku będą przechowywane w Izraelu?" Odp."Do dwóch lat pozostaną w Polsce,póki nie ogłosimy wszystkich wyników.Potem w formie zagregowanej przekażemy je Unii Europejskiej,a ona zdecydowała,że dane pozyskane we wszystkich krajach członkowskich będą przechowywane na serwerach w Izraelu." O jakiej ochronie danych my tu rozmawiamy? Farsa i bezprawie. Będziemy walczyć przed Sądem. RODO nie działa, bo wyłączyli mozliwość odwołania sie do jego przepisów w ustawie spisowej. Ustawa jest nielegalna i bezprawna.W sposób oczywisty narusza naszą prywatność art 47 konstytucji, ponadto wykracza poza delegację art 31 .3 ( 1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej. 2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje. 3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw. ) Osobiście jestem przekonany, że do celów statystycznych nie są wymagane dane osobowe, spis mógłby zostać przeprowadzony anonimowo i nikogo nie naraziłby na utratę prywatności. JEST ON całkowicie nielegalny i bezprawny ! Udowodnimy to przed Sądem

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2021 - 18:53

prezes niech sobie w gacie zajrzy ,ciekawe co jeszcze wymyślą

#10 Guest_witos

Guest_witos
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2021 - 07:24

w książce pojazdu, która wędruje razem pojazdem nie wiadomo do kogo

#11 Guest_witos

Guest_witos
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2021 - 07:59

#12 Guest_witos

Guest_witos
  • Goście

#13 Guest_witos

Guest_witos
  • Goście

#14 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2021 - 13:35

Obrzucać rachmistrzów końskim gównem albo psim! Ja yak zrobilem bo mam konia. Ale spierdzielali!

#15 Looky

Looky

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 wrzesień 2021 - 16:39

Nigdy nie odbieram telefonów z nieznanych mi numerów. Swoją drogą jaką mam pewność, że dzwoni do mnie statystyk z GUS a nie oszust, który chce wyłudzić moje dane personalne? Co to za filozofia, wziąć pierwszy lepszy nr tel. zadzwonić, przedstawić się jako urzędnik GUS i wypytać o wszystkie dane? A potem opróżnienie konta i 10 kredytów po 50tys.

Dokładnie, rządzący sami dają oszustom okazje do działania. Żadnych informacji przez telefon, ewentualnie domowa wizyta urzędnika! A i przy wizycie powinien mieć legitymację i dane osoby do której idzie robić ten spis - tak, żeby obywatel miał pewność, że to urzędnik a nie jakiś przebieraniec.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych