Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Korekta płac o chorobowe

chorobowe nadpłata zus korekta

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_spinach

Guest_spinach
  • Goście

Napisano 24 marzec 2021 - 10:16

Witam.

Proszę o pomoc czy dobrze myślę. Pracownica przebywała na chorobowym od 20 lutego do 26 lutego. Wynagrodzenie za luty wypłaciłam jej 24 lutego w którym rozliczyłam w/w chorobowe. Po rozliczeniu wynagrodzenia wpłynęło chorobowe za okres od 27 lutego do 8 marca. Niestety 9 marca pracownica nie wróciła do pracy. Wpłynęły kolejne chorobowe aż do kwietnia. Od 25 marca zasiłek płaci jej ZUS. W związku że cały marzec przebywa na zwolnieniu muszę skorygować jej płace za okres 26-28 luty. Na dzień 24 marca sporządziłam 2 listy płac: pierwsza to storno wynagrodzenia za luty (te które otrzymała - na minus) oraz druga to wynagrodzenie jakie powinna dostać uwzględniając cały okres chorobowego za luty tj od 20 do 28). Zaksięgowałam te listy z datą dzisiejszą. Sporządziłam też korektę dokumentów rozliczeniowych do ZUS za miesiąc luty: w RSA dopisałam chorobowe za 27-28 luty i jego kwotę a na RCA wykazałam podstawy i składki wyliczone od wynagrodzenia jakie powinna dostać.

W wyniku tego powstała nadpłata wynagrodzenia, składek i podatku. Niedopłatę wynagrodzenia netto pracownica wpłaci mi na rachunek bankowy a przelewy składek ZUS (płacone 05.04.2021) i podatku (płacony 20.04.2021) pomniejsze o nadpłacone kwoty.

Czy można to w ten sposób rozliczyć?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 marzec 2021 - 14:17

To ona już do pracy nie wróci? Nie można było tego po prostu rozliczyć jak wróci do pracy?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chorobowe, nadpłata, zus, korekta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych