Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Kasa fiskalna

wróć do serwisu Moja Firma 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 18 marzec 2021 - 11:45

Dwa pytania dotyczące kasy.

1. Założyłem działalność na ryczałcie bez VAT, w związku z tym czy na kasie fiskalnej trzeba ustawić stawkę PTU zwolniony czy 0%? Domniemam, że zwolniony aczkolwiek wolę się upewnić.
2. Jako że rozpoczynam dopiero działalność to siłą rzeczy nie przekraczam jeszcze limitów na kasę fiskalną. Wyczytałem aczkolwiek mam wątpliwości czy to prawda, że przedsiębiorcy, którzy nie osiągnęli jeszcze limitów na kasę chcąc drukować paragony dla klientów pracują na trybie niefiskalnym kasy. W związku z tym czy w tej sytuacji mogę od początku kasę zafiskalizować?

Pozdrawiam,
Marcin

#2 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 563 postów

Napisano 25 marzec 2021 - 19:04

Kasa fiskalna jest obowiązkowym wyposażeniem praktycznie każdego biznesu. To jest zabezpieczenie dla klienta i Twojej firmy. Nie mając jej możesz nabawić się sporu problemów, dlatego najlepiej jak najszybciej się w nią zaopatrzyć. Na stronie: https://www.pckf.pl/dostępny jest duży wybór różnorodnych kas fiskalnych. Poza tym znajdziesz tutaj także inne produkty przydatne przy prowadzeniu własnej działalności. Wszystkie są nowoczesne i w dobrych cenach, więc polecam chociaż zapoznać się z ich ofertą.

#3 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1259 postów

Napisano 27 kwiecień 2021 - 12:20

Teraz się trochę przez COVID pozmieniało, warto odświeżyć wiedzę http://digitaldep.pl...-a-koronawirus/

Always look on the bright side of life!

#4 =Edward=

=Edward=

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 24 sierpień 2021 - 13:21

Dwa pytania dotyczące kasy.

1. Założyłem działalność na ryczałcie bez VAT, w związku z tym czy na kasie fiskalnej trzeba ustawić stawkę PTU zwolniony czy 0%? Domniemam, że zwolniony aczkolwiek wolę się upewnić.
2. Jako że rozpoczynam dopiero działalność to siłą rzeczy nie przekraczam jeszcze limitów na kasę fiskalną. Wyczytałem aczkolwiek mam wątpliwości czy to prawda, że przedsiębiorcy, którzy nie osiągnęli jeszcze limitów na kasę chcąc drukować paragony dla klientów pracują na trybie niefiskalnym kasy. W związku z tym czy w tej sytuacji mogę od początku kasę zafiskalizować?

Pozdrawiam,
Marcin

Dobrze Myślisz Marcin, jeśli nie jesteś płatnikiem Vat-u to wszystkie towary i usługi programujesz pod stawką VAT E - zw- twój serwis powinien to wiedzieć bo dla niego jest to podstawowa rzecz.

2. Możesz od razu zafiskalizować kasę.

Najlepsze Kasy fiskalne i kasy fiskalne Online

Usługi informatyczne i wyposażenie sklepów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy