Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Jak opodatkować cesję praw do mieszkania

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198812 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 11:43

Jeżeli zawieramy z deweloperem umowę o budowę lokalu mieszkalnego (mieszkania lub domu) uzyskujemy prawo do żądania od dewelopera wyodrębnienia i przeniesienia własności tego lokalu po jego wybudowaniu i oddaniu do użytku. Prawo to możemy sprzedać innej osobie w drodze cesji- opodatkowanej na zasadach ogólnych.

Powrót do artykułu: Jak opodatkować cesję praw do mieszkania

#2 Guest_Rzetelna Marta

Guest_Rzetelna Marta
  • Goście

Napisano 02 marzec 2021 - 11:43

Niestety z informacji uzyskanych w rozmowie telefonicznej KIP wynika, że do kosztów obniżających podstawę opodatkowania zarówno w przypadku cesji jak i zbycia nieruchomości nie zaliczamy kosztów kredytowych. A zatem informacja zawarta w powyższym artykule jest nieprawdziwa.

#3 Guest_sabinka

Guest_sabinka
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2021 - 17:59

kiedy powstal ten artykul? czy faktycznie zglasza sie to w pit 36 a nie w pit 39?

#4 Guest_sabinka 11

Guest_sabinka 11
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2021 - 17:59

kiedy powstal ten artykul? czy faktycznie zglasza sie to w pit 36 a nie w pit 39?

#5 Guest_Rozczarowana

Guest_Rozczarowana
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2021 - 09:42

Niestety, potwierdzam, zgodnie tym co ustaliłam z pracownikiem U.S. do kosztów uzyskania nie zalicza się kosztów kredytowych tj. odsetek od kredytu.

#6 Guest_Rozczarowana

Guest_Rozczarowana
  • Goście

Niestety, potwierdzam, zgodnie tym co ustaliłam z pracownikiem U.S. do kosztów uzyskania nie zalicza się kosztów kredytowych tj. odsetek od kredytu.

#7 Guest_Rozczarowana

Guest_Rozczarowana
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych