Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okulary do pracy przy komputerze

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 609 postów

Napisano 01 marzec 2021 - 07:37

polecacie jakieś dobre okulary do pracy przy komputerze? dopiero się zagłębiam w temat, ale widziałam bardzo dużo reklam okularów ze szkłami odbijającymi niebieskie światło i mnie to zaciekawiło. Nie mam wady wzroku, ostatnio coraz więcej pracuję na laptopie i oczy strasznie szybko mi się męczą, czerwienią, łzawią i wręcz bolą. Z góry dzięki za polecenia

#2 Benny33

Benny33

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 20:06

Udaj się do okulisty, najważniejsze jest to, aby dobrze dobrać oksy pod swoją wadę. Wtedy dopiero uzgodnij z nim jakie chcesz bajery tam typu antyrefleksy itd. 

#3 Aro1992

Aro1992

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 03 marzec 2021 - 08:22

Antyrefleksy to na pewno. Są jeszcze soczewki z taką niebieską poświatą, one przeznaczone są do komputera.

#4 Mozart Optyk

Mozart Optyk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 marzec 2021 - 12:58

Cześć, Pracuję w salonie optycznym i chciałbym przybliżyć temat okularów z soczewkami z filtrem światła niebieskiego. Okulary z taką soczewką są dedykowane każdej osobie pracującej z monitorem bez względu na wadę wzroku czy wiek.  Filtr "blue"  występuje zawsze w połączeniu z najlepszymi uszlachetnieniem: utwardzeniem, antyparą czy powłoką ułatwiającą czyszczenie. Soczewki takie są o około 30 % droższe od standardowych soczewek z antyrefleksem - ale czy warto je kupić? Przyjrzyjmy się korzyścią:

•  Soczewka poprawia głębię czerni przez co drobne czcionki i małe elementy stają się wyraźniejsze.

•  Mniej światła dociera do źrenicy przez co jest ona mniej podrażniona. 

• Soczewka ZEISS Blue Protect chroni oczy. Udowodniono że ekspozycja na ten rodzaj światła wpływa na nasze zdrowie (problemy z zasypianiem, bóle głowy).

•  Antyrefleks nie wpływa negatywnie na widzenie "poza komputerem".

Jeżeli masz specjalne wymagania antyrefleks Blue Protect można wykonać na wielu rodzajach konstrukcji szkieł. W zależności od potrzeb wykonujemy okulary relaksacyjne, okulary biurowe, okulary progresywne. Jeżeli chciałbyś dostać wycenę swoich okularów zapraszam na naszą stronę https://mozartoptyk.pl/okulary-cena.html. Otrzymasz wycenę w oparciu o ofertę kilku wiodących producentów szkieł w jednym miejscu.

Jeżeli masz pytania odnośnie okularów lub problemu ze wzrokiem, napisz. Chętnie odpowiem.

#5 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 814 postów

Napisano 08 marzec 2021 - 07:38

polecacie jakieś dobre okulary do pracy przy komputerze? dopiero się zagłębiam w temat, ale widziałam bardzo dużo reklam okularów ze szkłami odbijającymi niebieskie światło i mnie to zaciekawiło. Nie mam wady wzroku, ostatnio coraz więcej pracuję na laptopie i oczy strasznie szybko mi się męczą, czerwienią, łzawią i wręcz bolą. Z góry dzięki za polecenia

Chodzi Ci tutaj o okulary z antyrefleksem. Okulary takie odbijają niebieskie światło komputera i dzięki temu nie razi Cię ono w oczy. Dzieki temu oczy Ci nie łzawią, nie pieką. I wieczorami nie masz bóli głowy. 

Zerknij sobie również tutaj:

https://aurum-optics...ie_o_wzrok.html

Na stronie jest dokładnie opisane, jak dbać o wzrok przy pracy przy komputerze. Warto jest raz na jakiś czas zrobić sobie przerwę w pracy oraz spojrzeć w dal. Twój wzrok Ci potem za to na pewno podziękuje. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych