Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Woda ze studni w kranie

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 wazer

wazer

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 190 postów

Napisano 23 luty 2021 - 11:10

Hej może ktoś miał taki problem. 
Woda w kranie leci dosłownie jak mleko biała a nie wiem co mogło by być tego przyczyną. 
Woda ze studni. Zimna leci normalnie dopiero po czasie również leci biała ale juź nie aż tak jak ciepła. Woda po odstaniu jest normalnej barwy.

#2 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 613 postów

Napisano 23 luty 2021 - 13:20

Jeżeli tyczy się to zimnej wody to woda jest napowietrzona i nie jest szkodliwa oczywiście. Proszę zerknąć na system aeracji i perlacji w całej instalacji. Jeżeli woda byłaby w jakieś sposób skarżona to jej barwa nie zmieniłaby się. Glikol jest słodki, a w wodzie ma specyficzny zapach i z całą pewnością byłby w niej wyczuwalny. Z reguły jest tak, że woda najpierw jest klarowna, a po pewnym czasie, pod wpływem tlenu atmosferycznego zmienia barwę , co spowodowane jest procesami redukcji i utleniania i żelaza i manganu, które są obecne w wodzie.

https://www.rp.pl/Zd...n-jej-wody.html

Dobrze byłoby również zlecić badania do laboratorium, tak aby zbadać stan wody. 

#3 Guest_Danuta

Guest_Danuta
  • Goście

Napisano 28 luty 2021 - 20:38

Polecam instalację zmiękczacza wody Hydro Plus. Woda przechodząca przez takie urządzenie jest filtrowana i zmiękczona dzięki czemu w kranie mam krystalicznie czystą wodę niepozostawiającą śladów i kamienia.

#4 Guest_Olaf

Guest_Olaf
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2021 - 15:12

Jeśli czerpiesz wodę ze studni koniecznie zainstaluj zmiękczacz wody od firmy TECHNIKA WODY. Przefiltrowana w ten sposób woda jest lepsza, zdrowsza i smaczniejsza. Polecam produkty oferowane przez tą firmę, są świetnej jakości!

#5 Guest_Mózg

Guest_Mózg
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2021 - 09:39

Jeśli czerpiesz wodę ze studni koniecznie zainstaluj zmiękczacz wody od firmy TECHNIKA WODY. Przefiltrowana w ten sposób woda jest lepsza, zdrowsza i smaczniejsza. Polecam produkty oferowane przez tą firmę, są świetnej jakości!

Co za bzdury. Proszę nie wprowadzać w błąd! Woda ze studni wymaga w pierwszej kolejności analizy wody, a potem doboru urządzenia. CO WIĘCEJ woda z własnego ujęcia nie zawsze wymaga zmiękczenia, na pewno rzadziej, niż ta z wodociągu. I zmiękczacz wody nie ma związku z poprawą smaku czy parametrów wody, on tylko zmiękcza wodę, co wpływa na brak kamienia w domu.

Jeśli Wasza firma sprzedaje swoje produkty na oko, to nie wróżę dobrej przyszłości.

#6 raku95

raku95

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 18 maj 2021 - 18:14

Co za bzdury. Proszę nie wprowadzać w błąd! Woda ze studni wymaga w pierwszej kolejności analizy wody, a potem doboru urządzenia. CO WIĘCEJ woda z własnego ujęcia nie zawsze wymaga zmiękczenia, na pewno rzadziej, niż ta z wodociągu. I zmiękczacz wody nie ma związku z poprawą smaku czy parametrów wody, on tylko zmiękcza wodę, co wpływa na brak kamienia w domu.

Jeśli Wasza firma sprzedaje swoje produkty na oko, to nie wróżę dobrej przyszłości.

Mam niemałe doświadczenie i wiem, że tak jak piszesz, najpierw sprawdzamy wodę, potem pompę i na końcu przyłącza. Kiedyś podobny problem dawała sama pompa, zmieniłem z inwestorem na https://www.dambat.pl/i nie było problemu. Ogólnie sam polecam te pompy. Dambat jako jeden z niewielu tak naprawdę stara się dopieszczać klienta.

#7 Guest_Bartosz

Guest_Bartosz
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2021 - 20:04

U siebie mam zamontowany zmiękczacz wody i jestem zadowolony z tego urządzenia. Woda nie pozostawia śladu na naczyniach oraz w łazience. Swój zmiękczacz zamówiłem na zmiekczaczewody.com.pl. Polecam!

#8 Guest_Mariusz00

Guest_Mariusz00
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2021 - 10:43

Ja polecam firmę KLARSAN. Profesjonaliści, którzy nic nie dobierają na oko :) Badają jakość wody, robią na niej testy i dobierają odpowiedni sprzęt do potrzeb, zarówno system uzdatniania, jak i odpowiedni hydrofor. Polecają również wydajne pompy, które gwarantują odpowiednie działanie całej hydrauliki. No i oczywiście profesjonalnie montują. Nic dodać, nic ująć. Najlepsi na rynku.

#9 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 897 postów

Napisano 27 lipiec 2021 - 10:12

Zrobienie studni to dosyć kosztowna sprawa, ale dobrze że dzielicie się takimi informacjami!

#10 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2021 - 00:46

Ja zamontowałam zmiękczacz wody zamówiony ze strony ZMIEKCZACZEWODY.COM.PL. Woda z kranu nie pozostawia osadu co bardzo ułatwia mi życie bo łazienkę i kuchnię mam w ciemnych kolorach i wcześniej było widać ślady po wodzie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy