Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

zwrot nadpłaty potrącenia od komornika

komornik potrącenie nadpłata zwrot

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 pola1313

pola1313

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 12 luty 2021 - 13:05

Witam,

Pierwszy raz w swojej karierze zawodowej spotykam się z takim przypadkiem, wobec czego bardzo proszę o poradę bardziej doświadczonych niż ja :)

Sytuacja przedstawia się następująco - pracownik miał kilka zajęć komorniczych od różnych komorników. Od listopada 2020 toczył się spór o właściwość między 2 komornikami. Dostaliśmy polecenie aby zajęte środki przekazywać bez zmiany na konto komornika, który najwcześniej zgłosił do firmy informację o zajęciu. 

Byliśmy z stałym kontakcie z komorników, który poinstruował aby dokonywać zajęcia bez zmian (nawet przy zbliżającej się według nas spłacie zadłużeń), gdyż zajęte środki znajdują się w depozycie ze względu na nieprzekazanie akt jednej ze spraw przez drugiego komornika (który nie miał właściwości). Tak też robiliśmy - ciągle dokonywaliśmy potrąceń. 

Dzisiaj komornik zwrócił na konto firmy tytułem nadpłaty zajęcia dosyć sporą sumę, która opiewa na kwotę kilku miesięcznych potrąceń z wynagrodzenia pracownika - jednak żadne pismo do nas nie dotarło w tej sprawie. Niestety bezskutecznie próbowałam się skontaktować z komornikiem.

Czy w takiej sytuacji niezwłocznie powinniśmy przelać pracownikowi zwrócone przez komornika środki, czy też poczekać na dostarczenie pisma o spłacie zadłużenia?

Podejrzewam, że komornicy doszli do porozumienia, akta sprawy zostały przekazane do jednego z nich i tym samym zajęcia zostały rozliczone z potrąceniami, który dotychczas leżały w depozycie i stąd też zwrot nadpłaty. 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5943 postów

Napisano 12 luty 2021 - 14:36

Ja poczekałabym na kontakt z komornikiem lub korespondencję od niego albo na decyzję odnośnie właściwości komornika

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komornik, potrącenie, nadpłata, zwrot

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy