Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

zwrot nadpłaty potrącenia od komornika

komornik potrącenie nadpłata zwrot

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 pola1313

pola1313

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 7 postów

Napisano 12 luty 2021 - 13:05

Witam,

 

Pierwszy raz w swojej karierze zawodowej spotykam się z takim przypadkiem, wobec czego bardzo proszę o poradę bardziej doświadczonych niż ja :)

Sytuacja przedstawia się następująco - pracownik miał kilka zajęć komorniczych od różnych komorników. Od listopada 2020 toczył się spór o właściwość między 2 komornikami. Dostaliśmy polecenie aby zajęte środki przekazywać bez zmiany na konto komornika, który najwcześniej zgłosił do firmy informację o zajęciu. 

Byliśmy z stałym kontakcie z komorników, który poinstruował aby dokonywać zajęcia bez zmian (nawet przy zbliżającej się według nas spłacie zadłużeń), gdyż zajęte środki znajdują się w depozycie ze względu na nieprzekazanie akt jednej ze spraw przez drugiego komornika (który nie miał właściwości). Tak też robiliśmy - ciągle dokonywaliśmy potrąceń. 

Dzisiaj komornik zwrócił na konto firmy tytułem nadpłaty zajęcia dosyć sporą sumę, która opiewa na kwotę kilku miesięcznych potrąceń z wynagrodzenia pracownika - jednak żadne pismo do nas nie dotarło w tej sprawie. Niestety bezskutecznie próbowałam się skontaktować z komornikiem.

 

Czy w takiej sytuacji niezwłocznie powinniśmy przelać pracownikowi zwrócone przez komornika środki, czy też poczekać na dostarczenie pisma o spłacie zadłużenia?

 

Podejrzewam, że komornicy doszli do porozumienia, akta sprawy zostały przekazane do jednego z nich i tym samym zajęcia zostały rozliczone z potrąceniami, który dotychczas leżały w depozycie i stąd też zwrot nadpłaty. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.#2 ZosiaA

ZosiaA

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 21712 postów
 • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 luty 2021 - 13:28

Ponaglaj komornika i czekaj na pismo od niego.Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komornik, potrącenie, nadpłata, zwrot

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych