Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Strata brutto a strata netto

strata bilans rzis cit7

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Mika

Guest_Mika
  • Goście

Napisano 11 luty 2021 - 13:31

Mam pytanie odnośnie straty brutto a netto. Zaliczki na CIT wpłacaliśmy miesięcznie w ciągu roku, jednak na koniec roku wyszła strata, więc w CIT8 podatek będzie do zwrotu przez US. W związku z tym według mnie w RZIS pozycja podatek dochodowy będzie 0. Więc strata brutto będzie stratą netto.
ALE,
jako że księgowość przejęłam od niedawna po innej księgowej, postanowiłam podejrzeć jak to było księgowane w latach poprzednich i tu mam wątpliwości.
W ciągu roku otrzymujemy CIT7 bo mamy udziały w spółce z której otrzymujemy dywidendy. W latach za które nasza firma miała stratę, podatek z otrzymanego CIT7 powiększał tę stratę i był wpisany w RZIS w pozycji podatek dochodowy. Natomiast w latach gdzie był zysk ten podatek nie pomniejszał zysku i nie był wpisany w RZIS.
Czy możecie się wypowiedzieć czy takie działanie jest poprawne? Proszę też o wskazanie podstawy prawnej do takiego działania lub innego. Dodam że jesteśmy spółdzielnią.

#2 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 563 postów

Napisano 05 marzec 2021 - 10:53

Kompletnie nie wiem, o co chodzi

___

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: strata, bilans, rzis, cit7

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy