Skocz do zawartości

System równoważny - praca w niedzielę

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Patryk

Guest_Patryk
  • Goście

Napisano 08 luty 2021 - 14:16

witam, pracuje w systemie równoważnym tzn. w jednym tygodniu przepracowuję 5 dni w godzinach 8-20 (poniedziałek, wtorek, piątek, sobota, niedziela) w kolejnym tygodniu 2 dni w godzinach 8-20 (środa, czwartek). Reasumując pracuję w systemie 5-2-5-2. Pytanie czy przysługuje mi jakiś dodatek za pracę w niedzielę? Jest to praca w kantorze, stąd pracuję również w niedziele niehandlowe. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

#2 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 740 postów

Napisano wczoraj, 12:45

Niestety nie mam doświadczenia w tego typu kwestiach, ale myślę, że na pewno ktoś inny z forumowiczów podpowie Ci coś konkretnego.

#3 Guest_JE

Guest_JE
  • Goście

Napisano wczoraj, 13:10

jeśli masz system równoważny do 12 godzin i pracujesz zgodnie z zaplanowanym grafikiem to przekroczeń dobowych nie ma, co druga niedziela jest wolna , praktycznie prawie cały co drugi tydzień jest wolny więc też ok.; wolne za pracę w niedzielę jest zaplanowane zaraz po każdej pracującej niedzieli; co najwyżej należałoby sprawdzić czy w miesięcznym czasie pracy nie ma przekroczeń bo średniotygodniowo powinno być nie więcej niż 40 godzin przepracowanych

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych