Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Odrzucić, czy przyjąć spadek?

Spadek Dobrodziejstwo inwentarza długi w bankach podział majątku

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Coffelatte

Coffelatte

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 luty 2021 - 16:42

Witam,

Mam taką sytuację w rodzinie, że zmarła moja ciotka, która była współwłaścicielem domu ( Jej część to 1/4 Wartości Domu - określona w postępowaniu spadkowym po śmierci właściciela nieruchomości ). Dom nie został sprzedany, mieszkała w nim ( reszta spadkobierców na to się zgodziła ). Z różnych źródeł wiem, że ciotka miała pożyczki bankowe, raczej nie miała oszczędności.
Co byłoby najkorzystniejsze dla rodziny, przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza, i wtedy długi, które posiadała w Bankach zostaną spłacone z tej 1/4 części nieruchomości? A może nieruchomość nie jest już traktowana jak jej majątek, i nie można z niej spłacić pożyczek bankowych?

#2 Karola48

Karola48

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 19 marzec 2021 - 15:15

Na pewno warto pomyśleć o sprawdzonej kancelarii, która podejmie sie tego tematu i oczywiście zna się doskonale na prawie spadkowym. Jedną z takich kancelarii na pewno jest Kancelaria Wojas Pawlak z Gliwic, pomogli w ciężkiej sprawie spadkowej mojego kolegi, gdzie do podziału było mnóstwo pobocznych osób, mimo to stanęli na wysokości zdania.

#3 Anna_44

Anna_44

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 22:17

Witam,

Mam taką sytuację w rodzinie, że zmarła moja ciotka, która była współwłaścicielem domu ( Jej część to 1/4 Wartości Domu - określona w postępowaniu spadkowym po śmierci właściciela nieruchomości ). Dom nie został sprzedany, mieszkała w nim ( reszta spadkobierców na to się zgodziła ). Z różnych źródeł wiem, że ciotka miała pożyczki bankowe, raczej nie miała oszczędności.
Co byłoby najkorzystniejsze dla rodziny, przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza, i wtedy długi, które posiadała w Bankach zostaną spłacone z tej 1/4 części nieruchomości? A może nieruchomość nie jest już traktowana jak jej majątek, i nie można z niej spłacić pożyczek bankowych?

Polecam,

https://wideoprawnik.pl/

prawo spadkowe

#4 Anna_44

Anna_44

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 22:18

Na pewno warto pomyśleć o sprawdzonej kancelarii, która podejmie sie tego tematu i oczywiście zna się doskonale na prawie spadkowym. Jedną z takich kancelarii na pewno jest Kancelaria Wojas Pawlak z Gliwic, pomogli w ciężkiej sprawie spadkowej mojego kolegi, gdzie do podziału było mnóstwo pobocznych osób, mimo to stanęli na wysokości zdania.

Polecam,

https://wideoprawnik.pl/

profesjonalna obsługa prawna bez wychodzenia z domu :)

#5 felicja86

felicja86

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 01 lipiec 2021 - 20:36

Takie sprawy są codziennością u mec. Cejrowskiego - w spadkach nie znajdziesz w Trójmieście lepszego fachowca więc śmiało do niego możesz

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Spadek, Dobrodziejstwo inwentarza, długi w bankach, podział majątku

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych