Skocz do zawartości

Zdjęcie

2 dni wolne od pracy za oddanie osocza

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516774 postów

Napisano 29 styczeń 2021 - 14:45

2 dni wolne od pracy za oddanie osocza ozdrowieńca to nowe uprawnienie pracownicze. Podstawa prawna to ustawa z dnia 21 stycznia 2021 r. o zmianie ustawy covidowej. Kto może oddać osocze? Jakie dokumenty potwierdzają oddanie krwi? Czy można je przechowywać? Czy za wolne przysługuje wynagrodzenie?

Powrót do artykułu: 2 dni wolne od pracy za oddanie osocza

#2 Guest_55tr66

Guest_55tr66
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2021 - 14:45

Genialne. Czyli ten co nie narażał się na zakażenie będzie miał 2 dni urlopu mniej od jełopa który złapał to paskudztwo i ozdrowiał ale przy okazji zdążył puścić wirusika w obieg innym. Maj-ster-sztyk !

#3 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2021 - 00:45

Świetny komentarz!!!! Uważając, dezynfekując wszystko i nie spotykając się nawet z własnymi rodzicami złapałam covida w pracy. Przeszłam go bardzo ciężko i zostałam nazwana "jełopem, który złapał to paskudztwo i ozdrowiał ale przy okazji zdążył puścić wirusika w obieg innym". Oddałam osocze w sobotę - w moim dniu wolnym od pracy- być może "jełopom" być może nie. Proszę, zastanówcie się, zanim opublikujecie taką opinię. To naprawdę boli takich ludzi jak ja. Następna donacja będzie także bez dni wolnych - chociaż się należy.  Może jednak jestem "jełopem", skoro nie "korzystam"??

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2021 - 09:43

Prawo do 2 dni wolnych ma każdy kto odda krew lub osocze niekoniecznie ozdrowieniec. Jaki problem w tym jest?! Zapraszam do oddania krwi ....

#5 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 01 marzec 2021 - 09:43

Prawo do 2 dni wolnych ma każdy kto odda krew lub osocze niekoniecznie ozdrowieniec. Jaki problem w tym jest?! Zapraszam do oddania krwi ....

#6 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 01 marzec 2021 - 09:44

#7 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

#8 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

#9 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 04 marzec 2021 - 08:25

Wielkie brawa i ukłony dla wszystkich ludzi, którzy oddają krew, i osocze, zwłaszcza w tych niepewnych i stresujących momentach naszego życia. Dziękuję!

#10 Guest_WITO

Guest_WITO
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2021 - 15:42

Pracuję w służbach mundurowych. Służba w systemie zmianowym, pełniona wg. grafiku 40 godz tyg. czasem wypada sb i nd, więc w tygodniu wolne. Po zgłoszeniu, że chcę oddać krew np. we wtorek (wg grafiku wtorek i środa - praca 8-16 po 8 godzin) zostaje mi zmieniony grafik i w te dni wpisane 2 dni wolnego...Ktoś bierze za mnie te służby, a ja jestem wrzucany w dodatkowe 2 słuzby w innym terminie. Sęk w tym, że wówczas te 16 godzin muszę i tak przepracować żeby norma 40tyg się zgadzała, a powinny chyba byc usprawiedliwione... Co Wy na taką praktykę? Bez zmiany grafiku, te 2 zaplanowane slużby kiedy oddaje krew byłyby usprawiedliwione, a każda następna służba byłaby w ramach nadgodzin!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych