Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Kontrola urząd skarbowy

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 609 postów

Napisano 29 styczeń 2021 - 08:46

miałam kontrolę z US, w sumie nie za bardzo zrozumiałam czego chciały urzędniczki. Przyczepiły się że mam na kasie fiskalnej pozycję " biżuteria" a nie wyszczególnione co to jest.... 
Ale to nie jest tak bardzo istotne. 
Czy urzędnik ma obowiązek się wylegitymować? Bo tego nie zrobiły i teraz zgłupiałam czy to nie był przypadkiem fake? Panie nie sporządziły także żadnej notatki.  Czy miałyście taką sytuację?

#2 ivojim

ivojim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 29 styczeń 2021 - 09:13

Jak pracowałam w biurze rachunkowym to kontrola (u klientów) zawsze wyglądała w ten sposób:
1. Przychodziło pismo z zawiadomieniem o kontroli
2. Można było zadzwonić i osobiście porozmawiać z kontrolerem o ew. przesunięciu terminu...
3. Obowiązkowo był wpis do "książki kontroli"
4. Na koniec był dostarczany protokół.
Jak masz obawy, że to "fake", to zapytałabym w urzędzie skarbowym czy faktycznie miała u Ciebie być kontrola. Teraz często ktoś podszywa się pod urzędników, także powinni bez problemu udzielić informacji...

Aczkolwiek po wprowadzeniu białej listy podatników takie kontrole są częstsze: http://ksiegowosc-bu...owe-informacje/

#3 pawel36

pawel36

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 09 luty 2021 - 15:25

Wirtualne biura Warszawa https://optioffice.pl/biuro-wirtualneoprócz prestiżowego adresu do rejestracji firmy udostępniają także sale konferencyjne z możliwością wynajęcia na godziny i wyposażone w ergonomiczne meble, szybki Internet i klimatyzację. Wirtualne biura Warszawa https://optioffice.pl/biuro-wirtualne oferuje pomoc sekretarską, administracyjną i prawną. Pomaga rónież przy rejestracji firmy w KRS, ZUS i US. Wykonujemy również zmiany do KRS, odbieramy pocztę, maile i odsyłamy pod wskazany adres. Dbamy o wszystkie sprawy naszych klientó. Mogą Państwo prowadzić swoją działalność w dowolnym miejscu w kraju i poza jego granicami, a korzystać z naszej oferty i usług. Zapraszamy do kontaktu.

#4 zbig1niew

zbig1niew

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 kwiecień 2021 - 07:35

miałam kontrolę z US, w sumie nie za bardzo zrozumiałam czego chciały urzędniczki. Przyczepiły się że mam na kasie fiskalnej pozycję " biżuteria" a nie wyszczególnione co to jest.... 
Ale to nie jest tak bardzo istotne. 
Czy urzędnik ma obowiązek się wylegitymować? Bo tego nie zrobiły i teraz zgłupiałam czy to nie był przypadkiem fake? Panie nie sporządziły także żadnej notatki.  Czy miałyście taką sytuację?

Mieliśmy w biurze podobną sytuację tylko oszuści zrobili wszystko tak jak by to zrobił US. Czyli najpierw wysłali pismo, zadzwonili i uprzedzili, że przyjdą, tylko szef się zorientował że coś jest nie tak bo dane kontaktowe na tym piśmie były nie takie jak trzeba. Jak przyszli kontrolerzy czekała już na nich policja.

Pełna obsługa BHP

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych