Skocz do zawartości

zasilek chorobowy 2 umowy

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2021 - 23:37

Dzień Dobry,
Pytanie: Byłam zatrudniona na umowie o prace i jednocześnie na umowie zlecenie. Poszłam na zwolnienie lekarskie 23.11.2020. Umowa o prace kończyła mi się 17.2020, umowa zlecenie 31.12.2020. (nie opłacałam dobrowolnych składeh chorobowy, ponieważ myślałam ze jak jestem na chorobowym, to nie musze( z racji umowy o prace). Zglosiłam, pracodawcy z umowy zlecenie, że będe przebywała na dłuższym zwolnieniu lekarskim, od 23.11.2020 nie pracowałam na umowie zlecenie. Pracodawca z umowy zlecenie wyrejestrował mnie dopiero 28.01. Dostałam odmowną decyzje w sprawie zasiłku chorobowego. Czy da się coś z tym zrobić?
Z poważaniem Agata 

#2 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2021 - 12:44

Skoro nie oplacałaś z umowy zlecenia składki chorobowej to nie możesz dostać chorobowego w tytułu umowy zlecenia.

#3 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2021 - 17:55

Skoro nie oplacałaś z umowy zlecenia składki chorobowej to nie możesz dostać chorobowego w tytułu umowy zlecenia.

ale miałam umowe o prace jednocześnie tylko ona mi się szybciej skończyła 

Czy ewentualnie mozna zrobic korekte deklaracji i opłacić wstecz

#4 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2021 - 17:56

ale miałam umowe o prace jednocześnie tylko ona mi się szybciej skończyła 

Czy ewentualnie mozna zrobic korekte deklaracji i opłacić wstecz

#5 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2021 - 22:58

A skąd się wezmą zaległe składki na ubezpieczenie chorobowe? Jedyne wyjście to księgowa musiałaby się podłożyć, że źle zgłosiła, zrobić korekty zgłoszeń, deklaracji, ty musiałabyś zapłacić składki na chorobowe..... Sądzę, że to nie przejdzie

#6 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2021 - 22:58

A skąd się wezmą zaległe składki na ubezpieczenie chorobowe? Jedyne wyjście to księgowa musiałaby się podłożyć, że źle zgłosiła, zrobić korekty zgłoszeń, deklaracji, ty musiałabyś zapłacić składki na chorobowe..... Sądzę, że to nie przejdzie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych