Skocz do zawartości

Zwolnienie lekarskie - umowa zlecenia studenta

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Jerry

Guest_Jerry
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2021 - 15:21

Witam :) 

Sprawa wygląda tak, że mam dwutygodniowy okres wypowiedzenia na umowie zlecenie. Jestem studentem, na dniach zaczyna się sesja, egzaminy itd. i w związku z tym nie jestem w stanie tego wszystkiego pogodzić.

Pytałem pracodawcę czy mogę nie przychodzić po prostu do pracy w tym okresie wypowiedzenia, jednak kazali mi przychodzić.

Nie wiem czy mogę po prostu nie podejmować się pracy przez te pare dni bez żadnych konsekwencji skoro kazali mi przychodzić, czy ewentualnie mógłbym przedstawić im zwolnienie lekarskie i dopiero wówczas nie przychodzić?

Dodam jeszcze, że nie mam z tytułu tej umowy zlecenia opłacanych żadnych składek. 

Pozdrawiam

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5850 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 18:34

Możesz zachorować. Przedstawiając zwolnienie nie będziesz miał za nie zapłacone, bo nie podlegasz pod żadne składki, jak równie nie będziesz miał zapłacone za pracę bo jej nie będziesz wykonywał.Będziesz miał usprawiedliwioną nieobecność.

Może być tylko jeden problem ze zwolnieniem, ponieważ nie jesteś zgłoszony do ubezpieczenia w ZUS, nie wiem czy twoje dane będą w portalu do wystawiania zwolnień lekarskich, gdzie będziesz musiał podać NIP zleceniodawcy.

Może ktoś na forum ma takie przypadki i wypowie się?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych