Skocz do zawartości


Zdjęcie

Faktury korygujące in minus - zmiany od 2021 roku


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198766 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 19:21

Faktury korygujące in minus 2021. Nowelizacja ustawy o VAT, która weszła w życie 1 stycznia 2021 roku (tzw. pakiet SLIM VAT) zmieniła m.in. zasady ujmowania korekt zmniejszających podstawę opodatkowania VAT. Obecnie podatnicy nie muszą już też uzyskiwać potwierdzeń odbioru faktur korygujących in minus. Jak rozliczać faktury korygujące in minus w 2021 roku? Jak ujmować korekty zmniejszające podstawę opodatkowania VAT, pomniejszać podstawę opodatkowania i podatek należny?

Powrót do artykułu: Faktury korygujące in minus - zmiany od 2021 roku

#2 Guest_Pytanie

Guest_Pytanie
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2021 - 19:21

Klient osobiście zwraca towar za który wcześniej otrzymał fakturę i zapłacił gotówką. Zostaje wystawiona korekta i zwrot pieniędzy klientowi również gotówką. Nie ma dodatkowej dokumentacji. Jest tylko sama kotekta podpisana przez sprzedawcę i nabywcę. Taka korekta będzie uznana jako dokumentacja potwierdzająca dokonane uzgodnienia warunków oraz spełnienie warunków wynikających z uzgodnienia? czy należy stworzyć dodatkowe dokumenty? Kazać klientowi wypełniać oświadczenie, pisać specjalne maile? Zamiast uprościć sytuację, skomplikowali ją jeszcze bardziej. Na infolinii podatkowej nie potrafią powiedzieć czy sama podpisana korekta jest dokumentacją o której mówią nowe przepisy czy też należy tworzyć do niej nowe dokumenty. Powiedzieli tylko, że to zależy od decyzji kontrolującego.

#3 Guest_ffffffff

Guest_ffffffff
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2021 - 08:02

2 strony tekstu tylko o zmianach w robieniu korekt, ręce opadają. Państwo próbuje za wszelką cenę zniechęcić ludzi do samodzielnego robienia interesów na każdym kroku.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych