Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Wypadek w pracy

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 vmaxx

vmaxx

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 styczeń 2021 - 18:55

Witam,

miałem w ostatnim czasie wypadek w pracy. W skrócie opisując, przełożony rzucił we mnie przedmiotem. Na L4 byłem 12 dni. W związku z tym mam kilka pytań.

1. Kto decyduje o tym czy będzie uznane to za wypadek w pracy (płatne 100%)?

2. Jak wygląda  procedura zgłaszania wypadku przez specjalistę BHP? Do tej pory wysłałem tylko maila z opisem zdarzenia, przełożony również.

3. Jakie konsekwencje może ponieś przełożony?

Pozdrawiam

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2021 - 10:25

1. ZUS

2. Przedstawiciel BHP powinien spisać protokół powypadkowy.

3. Zależy od tego, jaki uszczerbek na zdrowiu poniosłeś, jak długo będzie trwało leczenie, czy zostaniesz inwalidą. Tak więc, nikt tu nie przewidzi konsekwencji.

#3 vmaxx

vmaxx

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 01:02

1. ZUS

2. Przedstawiciel BHP powinien spisać protokół powypadkowy.

3. Zależy od tego, jaki uszczerbek na zdrowiu poniosłeś, jak długo będzie trwało leczenie, czy zostaniesz inwalidą. Tak więc, nikt tu nie przewidzi konsekwencji.

2. Jako poszkodowany protokołu nie  widziałem nic też nie podpisywałem. W jaki sposób mogę sprawdzić czy protokół powypadkowy przedstawiciel BHP zgłosił do ZUS-u?

3. Uszczerbku na zdrowiu nie poniosłem, leczenie trwało 12 dni. Jak ma się do tego Art. 157.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2021 - 15:24

2. Pytaj w ZUS lub przedstawiciela BHP w zakładzie.

3.Art.157 kk odnosi się do uszczerbku na zdrowiu, a Ty twierdzisz, ze nie poniosłeś, więc Ciebie nie dotyczy. Jednak o tym zadecyduje komisja w ZUS.

#5 kerryjane72

kerryjane72

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 23 luty 2021 - 21:11

No to na pewno w firmie jest zamieszanie, nikt przecież nie chce płacić kar, a za wypadek zawsze ktoś lub coś będzie winne oczywiście. Kwestie BHP są bardzo ważne i dopiero przy takich sytuacjach się o tym przekonujemy. Poczytajcie sobie też o ochronie ppoż na https://www.portalbh...chrona-ppoz-228Ten temat zresztą będzie poruszany na szkoleniu  z bhp, obowiązkowym szkoleniu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych