Skocz do zawartości

Zapytanie

wróć do serwisu Sektor Publiczny 25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2021 - 18:03

Witam! Pomóżcie tydzień temu wygrała konkurs na stanowisko specjalisty ds kadr i plac w zespole szkół. Nie mam wykształcenia ani żadnego doświadczenia na ww stanowisku. Ze mną pracuje tylko księgowa która nigdy nie była kadrową. Czy mam szansę ogarnąc to stanowisko w ciągu powiedzmy pół roku czy lepiej od razu uciekać? Jestem kompletnie zielona i przerażona. Proszę i szczere i merytoryczne wypowiedzi

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14252 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 styczeń 2021 - 18:57

To jakim cudem wygrałaś ten kokurs ?

:wub: 

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21317 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 styczeń 2021 - 19:53

Witam! Pomóżcie tydzień temu wygrała konkurs na stanowisko specjalisty ds kadr i plac w zespole szkół. Nie mam wykształcenia ani żadnego doświadczenia na ww stanowisku. Ze mną pracuje tylko księgowa która nigdy nie była kadrową. Czy mam szansę ogarnąc to stanowisko w ciągu powiedzmy pół roku czy lepiej od razu uciekać? Jestem kompletnie zielona i przerażona. Proszę i szczere i merytoryczne wypowiedzi

Wygrałaś konkurs w jednostce budżetowej bez doświadczenia i wykształcenia?????
To jakaś ustawka była, inaczej być nie mogło!!!!
Teraz pytaj tych co cię "ustawili", czy dasz radę.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21317 postów

Napisano 17 styczeń 2021 - 19:55

Lepiej Przemyśl temat, ponieważ kadry i płace, to taka działka, gdzie można skrzywdzić pracownika.

#5 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2021 - 20:41

Nie była to żadna ustawka- nikt z doświadczeniem ani wykształceniem się nie zgłosił a ja wypadłam najwidoczniej najlepiej na rozmowie, musieli zatrudnić kogoś bo poprzedniczka rzuciła pracę.... Wiem że to nonsens żeby laik pracował na tym stanowisku I to jeszcze w oświacie dlatego się zastanawiał czy wogole do trwać do końca tych 3 miesięcy próbnych czy uciekać od razu. Chcialabym się tego nauczyć ale nie przeskoczyć przecież braku choćby teorii że studiów. Nikt mi nic nie załatwił - chyba że szukają kozła ofiarnego i o to chodzi żeby się nie znał. Nie wiem co o tym myśli dlatego pytam was- doświadczonych. Proszę bez hejtu.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21317 postów

Napisano 18 styczeń 2021 - 07:39

Przecież nie ma ciebie kto uczyć.
To jak chcesz sobie poradzić bez doświadczenia, kursów?
Kadry i płace, zwłaszcza w oświacie, różnią się zdecydowanie bardziej niż inne działalności.
Tu obowiązuje nie tylko Kodeks pracy ale też Karta nauczyciela.
Ja sobie z tym poradzisz?
Jest w systemie zatrudniania, płac, urlopów wiele wyjątków....
Ale, próbuj, zawsze jak nie dasz rady, albo jakiś pracownik ciebie "zrówna z ziemią" możesz się poddać i zrezygnować.

#7 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2021 - 08:22

Dziwię się, że w ogóle startowałaś w konkursie na stanowisko, na którym się nie znasz... Ale skoro już się tam znalazłaś to zapisz się na jakiś kurs kadrowy. Skąd jesteś?

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21317 postów

Napisano 18 styczeń 2021 - 08:34

Nie była to żadna ustawka- nikt z doświadczeniem ani wykształceniem się nie zgłosił a ja wypadłam najwidoczniej najlepiej na rozmowie, musieli zatrudnić kogoś bo poprzedniczka rzuciła pracę.... Wiem że to nonsens żeby laik pracował na tym stanowisku I to jeszcze w oświacie dlatego się zastanawiał czy wogole do trwać do końca tych 3 miesięcy próbnych czy uciekać od razu. Chcialabym się tego nauczyć ale nie przeskoczyć przecież braku choćby teorii że studiów. Nikt mi nic nie załatwił - chyba że szukają kozła ofiarnego i o to chodzi żeby się nie znał. Nie wiem co o tym myśli dlatego pytam was- doświadczonych. Proszę bez hejtu.

A swoją drogą to trzeba mieć tupet, odwagę i jednocześnie brak jakiejkolwiek ODPOWIEDZIALNOŚCI, żeby na tak odpowiedzialne stanowisko startować bez kwalifikacji.
A teraz pytać uczestników Forum.
No i co chcesz od nas usłyszeć/przeczytać?
Przeczytaj nasze wypowiedzi powyżej.

#9 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2021 - 17:02

Jakim prawem oceniasz mnie nic o mnie nie wiedząc? Myślisz że w Internecie jesteś bez karną? Ciekawe czy to samo powiedziałabyś mi w oczy.... Otóż nie mam tupetu- nie wiedzialam że to samodzielne stanowisko ale to już inną historia której nie chce tu przedstawiać. Ktoś mnie przecież wybrał na to stanowisko (bez ustawki) pytanie było proste- czy jest szansa że to ogarne czy nie ma szans. Pytam doswiadczone osoby a wy wylewacie na mnie pomyje jakbym wam rodzinę otruła! Odpowiedzcie merytorycznie na pytanie a nie oceniajcie sytuacji bo nie wiecie jak było.

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21317 postów

Napisano 18 styczeń 2021 - 17:10

Czytasz że zrozumieniem, czy wylewasz tylko swoją frustrację.
Poczytaj, tam wyżej masz odpowiedź.
Jakim prawem oceniam? Ano mam takie prawo, ponieważ to publiczne forum.
Nie muszę do tego być anonimowa, zresztą nie jestem, ja jestem zalogowana o wielu lat, a ty logujesz się anonimowo.
Po twoich "czy jest szansa że to ogarne czy nie ma szans. "
Odpowiadam: pewnie rady nie dasz.
Czy taka merytoryka ci odpowiada?

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21317 postów

Napisano 18 styczeń 2021 - 17:12

"Myślisz że w Internecie jesteś bez karną? Ciekawe czy to samo powiedziałabyś mi w oczy.... "

A za co niby ta kara miałaby być? Za prawdę?
Tak, w oczy powiedziałaby ci to samo, albo nie.... bardziej dosadnie!

#12 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2021 - 19:50

To ty nie potrafisz czytać że zrozumieniem wielmożna Pani kadrowa. Jesteś zwykłą żmiją. Koniec dyskusji zadufana zarozumiała gnido.

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21317 postów

Napisano 18 styczeń 2021 - 20:58

To ty nie potrafisz czytać że zrozumieniem wielmożna Pani kadrowa. Jesteś zwykłą żmiją. Koniec dyskusji zadufana zarozumiała gnido.

Brawo pani "przyszła kadrowo/płacowa" słownictwo pierwsza klasa. Sięgnęłaś dna!
Ja na tak niskim stanowisku nigdy nie byłam.
Ale cóż....mogłaś się uczyć.
Jak to niektórzy nie potrafią przyjąć prawdy, że nie wspomnę wyzwania "na klatę"
Wiesz co? Jestem pewna NIE NADAJESZ SIĘ do tej pracy!!!
Zarozumiała, zero pokory i zero wiedzy, wykształcenia i umiejętności.
Tak sprawdzam swoich aplikantów, prowokuje ich :)

#14 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2021 - 21:08

Uważaj bo utoniesz we własnym jadzie. Swoje słownictwo musiałam zniżyć do twojego poziomu. Ps pytanie było proste. Wystarczyło na nie odpowiedzieć na zasadzie: daj sobie spokój bez doświadczenie i wiedzy teoretycznej sobie nie poradziła lub spróbuj ale musisz na początek zaliczyć taki a taki kurs.... Lub cos w tym rodzaju ale ty musiałaś zrównać mnie z błotem żeby podnieść swoje niskie jak widać ego. Forum jest po to aby pytać i oczekiwać merytorycznej szczere aczkolwiek grzecznej odpowiedzi. Moglas to zrobić bez bólu d*py Zasiu🙂 kończę i nie pozdrawiam

#15 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2021 - 21:08

Uważaj bo utoniesz we własnym jadzie. Swoje słownictwo musiałam zniżyć do twojego poziomu. Ps pytanie było proste. Wystarczyło na nie odpowiedzieć na zasadzie: daj sobie spokój bez doświadczenie i wiedzy teoretycznej sobie nie poradziła lub spróbuj ale musisz na początek zaliczyć taki a taki kurs.... Lub cos w tym rodzaju ale ty musiałaś zrównać mnie z błotem żeby podnieść swoje niskie jak widać ego. Forum jest po to aby pytać i oczekiwać merytorycznej szczere aczkolwiek grzecznej odpowiedzi. Moglas to zrobić bez bólu d*py Zasiu🙂 kończę i nie pozdrawiam

#16 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14252 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 styczeń 2021 - 21:23

"czy jest szansa że to ogarne czy nie ma szans" - pytanie faktycznie proste

Ale pomyśl, skąd ktokolwiek może wiedzieć czy dasz radę "ogarnąć" /co za beznadziejne sformułowanie, ostatnio tak modne/. Przecież tylko ty wiesz jaką masz wiedzę /bo jakąś musisz mieć skoro cię wybrano/, czy masz praktykę czy jesteś całkiem surowa.

Temat kadr i płac nie jest łatwy do szybkiego opanowania, przepisy się zmieniają, a jakiś kurs, nawet długi nie gwarantuje ci zdobycia stosownej wiedzy. A przecież na bieżąco musisz robić co do ciebie należy.

Jak widzisz wcale nie jest łatwo dać prostą odpowiedź.    

#17 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2021 - 22:28

Koleżanko- zdaje sobie sprawę że nie jest łatwo udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Chodziło mi o jakieś wskazówki i jak widać na przykładzie Twojej wypowiedzi można ich udzielić bez hejtu i opluwania Bogu ducha winnej osoby. Dziękuję za merytoryczną wypowiedź którą węzła pod uwagę. Żmija Zosia nie jest tu ponad to aby pomagać a po to by wylewać swoje frustracje na pytając chodzi w potrzebie.

#18 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21317 postów

Napisano 19 styczeń 2021 - 06:43

Uważaj bo utoniesz we własnym jadzie. Swoje słownictwo musiałam zniżyć do twojego poziomu. Ps pytanie było proste. Wystarczyło na nie odpowiedzieć na zasadzie: daj sobie spokój bez doświadczenie i wiedzy teoretycznej sobie nie poradziła lub spróbuj ale musisz na początek zaliczyć taki a taki kurs.... Lub cos w tym rodzaju ale ty musiałaś zrównać mnie z błotem żeby podnieść swoje niskie jak widać ego. Forum jest po to aby pytać i oczekiwać merytorycznej szczere aczkolwiek grzecznej odpowiedzi. Moglas to zrobić bez bólu d*py Zasiu kończę i nie pozdrawiam

Poczytaj mój kom.#6
Pisałam, czytasz BEZ zrozumienia.
Tego TEŻ nie potrafisz.

#19 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2021 - 08:21

Czy ogarniesz? To zależy ile dodatkowego czasu zechcesz poświęcić na zapoznanie się z KP, Kartą Nauczyciela, itp. z zasadami naliczania i wypłat wynagrodzeń i zasiłków ZUS, podatki, pity wszelkiego rodzaju.  A także wszystko co jest potrzebne do przyjęcia/zwolnienia pracownika, zasady przechowywania dokumentów. I wiele innych czynności, których nie sposób wymieniać.

Na pewno kurs kadrowo - płacowy jest potrzebny ale to kropla w morzu wiedzy, którą musisz nabyć i to niestety w przyspieszonym trybie. A każda pomyłka skutkuje określonymi konsekwencjami.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2021 - 12:28

To pozwól, że jeszcze ja coś dorzucę w tej sprawie. Jak już wyżej inni wspomnieli - nie wiem, jaką masz wiedzę w temacie, ale powiem Ci, że prowadzenie kadr i płac w szkole, czyli wśród nauczycieli, to będzie taka specyficzna praca. To zupełnie coś innego, niż gdybyś prowadziła te płace w jakimkolwiek innym zakładzie pracy, poza szkolnictwem. Jeśli nie miałaś nigdy do czynienia z pracą wśród nauczycieli, to szybko przekonasz się, że jest to ciężki kawałek chleba. To są wyjątkowi ludzie, więc nie licz na ich zrozumienie, oni zachowują się jak małe dzieci. Szybko przekonasz się, że określenie "żmija" jest słodkie, a jeśli pomylisz się chociaż o złotówkę, posypią się niewybredne inwektywy w Twoją stronę. Wiem, bo kiedyś pracowałam w takim środowisku i nie chcę, nigdy więcej. Oni potrafili wziąć w zakładzie kilka tysięcy pożyczki, a przy najbliższej wypłacie kłócili się ze mną, jakim prawem potrącam im traty, bo oni niczego nie brali. Szukałam dokumentów, przychodzili, wyjaśniali, w końcu zrozumieli i przyjęli do wiadomości, ale co z tego, jeśli wcześniej zwyzywali mnie od k..., durnej baby, co to niczego nie umie, a siedzi tu i tylko kawę pije, a my na nią ciężko pracujemy. Podobnie było przy każdej wypłacie pensji, przy każdej liście płac. Jedna Twoja pomyłka, a zostaniesz zapamiętana jako nieudacznica i osoba nic nieumiejąca. U mnie pomyłek nie było, ale musiałam ciągle udowadniać, że tak należy potrącać podatek, tak należy wyliczać urlop itp. sprawy i tłumaczyłam im, że karta nauczyciela i kodeks pracy to nie mój wymysł. Dyrektor placówki nie stanie w Twojej obronie, bo zwykle on też niewiele zna się na sprawach kadrowo- płacowych i myślę, że właśnie na takiej zasadzie wygrałaś konkurs. Odeszłam wreszcie z tamtej szkolnej katorgi, przeszłam do kadr i płac w dużym zakładzie przemysłowym i od tej pory mam święty spokój, mimo że obsługuję 1000 robotników z podstawowym wykształceniem, to łatwo im wszystko wyjaśniam, nikt mi nie ubliża, a pracę lubię. Mimo wszystko życzę powodzenia i mam nadzieję, że trochę pomogłam Ci w podjęciu decyzji.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych