Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naliczenie zaległego urlopu wypoczynkowego

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 TomPan

TomPan

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 styczeń 2021 - 11:17

Dzień dobry

Zwracam się z pytaniem  czy w prawidłowy sposób został mi naliczony urlop wypoczynkowy w zeszłym roku, co przekłada się na liczbę dni urlopu zaległego w tym roku.

Zatrudnienie na umowie o pracę rozpocząłem 07.01.20. umowa została podpisana do końca roku. Staż pracy mam mniejszy niż 10 lat.

W ciągu całego roku wykorzystałem 17dni urlopu wypoczynkowego. W nowym roku zostało mi dodane bodajże 1,4 dnia. Czy nie powinny być dodane łącznie 3 dni?

Kalkulator urlopu wypoczynkowego dla podanych dat wylicza pełnych 20 dni urlopu wypoczynkowego. Kierownik tłumaczył to w sposób, że nie pracowałem od początku roku i urlop wypoczynkowy miałem wyliczany z proporcji.

Z góry dziękuje za odpowiedź 

Pozdrawiam

#2 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 18 styczeń 2021 - 07:51

Jeżeli to była twoja pierwsza praca w życiu (na etat) to kierownik ma rację. 

Urlop w wymiarze 1/12 wymiaru (czyli 1,666) nalicza się po każdym przepracowanym pełnym miesiącu czyli 7.02 = 1,666, 7.03 +1,666 =3,33 itd. 

Jeśli ktoś nie pracował od pierwszego dnia miesiąca to mu się w grudniu nie naliczy pełny miesiąc (bo zaczyna się 7.12 a kończy 31.12) i za ten miesiąc nie naliczany jest urlop. 

Twój wymiar urlopu to 11*1,666(6) = 18,33 (czyli pracodawca pewnie zaokrąglił do jednego miejsca po przecinku 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych