Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mandat za parkowanie na trawniku. Co grozi kierowcy?


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 49650 postów

Napisano 15 styczeń 2021 - 19:04

Problem z miejscami parkingowymi w miastach bywa duży. Co wtedy? Kierowcy parkują często na trawnikach. A za to grozi mandat! I to wyjątkowo surowy. Kara może sięgnąć 1000 złotych.

Powrót do artykułu: Mandat za parkowanie na trawniku. Co grozi kierowcy?

#2 Guest_Polak

Guest_Polak
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2021 - 19:04

To oznacza, że jeśli już wcześniej GŁĄBY zwane kierowcami zniszczyły trawnik i NIE ZOSTAŁY ukarane ponieważ NIKT tego nie zgłosił to już po zniszczeniu trawy KAŻDY może sobie tam zaparkować swoje wozidełko ! Mało tego, załóżmy, że zniszczona została część trawnika bezpośrednio granicząca z ulicą/chodnikiem/drogą, zgodnie z tą interpretacją niszczenie trawnika może sobie dalej postępować KAWAŁEK PO KAWAŁKU bez przeszkód ponieważ policja (i straż miejska także) będzie traktowała takie miejsce jako już zniszczone ! CO ZA SYF !!!

#3 Guest_zett

Guest_zett
  • Goście

Napisano 01 marzec 2021 - 09:05

(Art. 144. § 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność (...) podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany (...) § 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2 można orzec nawiązkę do wysokości 500 złotych." Myślę, że bez problemu znajdziemy jakąś wątłą pokrzywę lub parę źdźbeł trawy w miejscu takiego zajeżdżonego trawnika, który obecnie jest bajorem. Albo policjant może uznać, że stojący samochód niszczy korzenie trawy, która kiedyś tam rosła, uniemożliwiając odrodzenie trawnika. Można? można. Zniszczony teren zielony jest dalej terenem zielonym według definicji, wiec bez problemu można zastosować § 1.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych