Skocz do zawartości

Trzynastka

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2021 - 18:51

Witam :)

Pracownica przebywała na zasiłku chorobowym (ciąża) przez pierwsze 4 m-ce roku za który naliczamy dodatkowe wynagrodzenie roczne, a następnie do końca roku korzystała z urlopu macierzyńskiego. Chodzi o jednostkę budżetową. 

W trakcie przebywania na zasiłku chorobowym otrzymywała 100 % dodatku stażowego.

Moje pytanie brzmi czy podstawą trzynastki może być tylko ww. dodatek stażowy ?

Proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za pomoc :)

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21317 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 styczeń 2021 - 19:18

A praca była świadczona EFEKTYWNIE?
NIE, była, więc o co pytasz?
Przepisy!!!

#3 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3718 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 21 styczeń 2021 - 14:35

Witam :)

Pracownica przebywała na zasiłku chorobowym (ciąża) przez pierwsze 4 m-ce roku za który naliczamy dodatkowe wynagrodzenie roczne, a następnie do końca roku korzystała z urlopu macierzyńskiego. Chodzi o jednostkę budżetową. 

W trakcie przebywania na zasiłku chorobowym otrzymywała 100 % dodatku stażowego.

Moje pytanie brzmi czy podstawą trzynastki może być tylko ww. dodatek stażowy ?

Proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za pomoc :)

Oczywiście,że ten dodatek stażowy jest podstawą do naliczenia trzynastki.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21317 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2021 - 14:47

Pod warunkiem, że dodatek stażowy był płacony "obok", a nie wchodził do podstawy chorobowego, czy macierzyńskiego.

#5 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3718 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 22 styczeń 2021 - 07:56

Tak też zrozumiałam,że był wypłacany obok zasiłku.

#6 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 11 luty 2021 - 10:57

Witam, czytam różne publikacje na temat uwzględniania trzynastki w podstawie chorobowego, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Pracownica do tej pory miała w podstawie uwzględnianą 1/12 trzynastki za rok 2019. W lutym 2021 wypłaciliśmy 13stkę za rok 2020, za który ta sama pracownica nie otrzymała dodatkowego wynagrodzenia.

Czy w podstawie chorobowego cały czas uwzględniam jej składnik za rok 2019? Czy nie uwzględniam od lutego nic, ponieważ za rok 2020 nie nabyła prawa do dodatkowego wynagrodzenia.  

#7 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3718 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 11 luty 2021 - 11:57

Jeżeli premie i inne składniki wynagrodzenia, w tym trzynastka, nie przysługują za okresy, z których uwzględnia się je w podstawie wymiaru zasiłku, podstawę tę ustala się bez tych składników. Oznacza to, że jeżeli za 2020 r. pracownik nie nabył prawa do trzynastki, to podstawa zostanie ustalona bez tego wynagrodzenia.

#8 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 11 luty 2021 - 12:32

Jeżeli premie i inne składniki wynagrodzenia, w tym trzynastka, nie przysługują za okresy, z których uwzględnia się je w podstawie wymiaru zasiłku, podstawę tę ustala się bez tych składników. Oznacza to, że jeżeli za 2020 r. pracownik nie nabył prawa do trzynastki, to podstawa zostanie ustalona bez tego wynagrodzenia.

Nie nabył, ponieważ cały rok przebywał na chorobowym/macierzyńskim/rodzicielskim. Dzięki za odpowiedź.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych