Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulga na dziecko a niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198727 postów

Napisano 14 styczeń 2021 - 14:38

Nie samo posiadanie władzy rodzicielskiej wobec dziecka, ale faktyczne jej wykonywanie przez rodziców jest okolicznością, która umożliwia im odliczenie ulgi na dzieci. Wobec czego, rodzicom, którzy nie zajmują się dzieckiem i nie wykonują obowiązku alimentacyjnego, co należy rozumieć jako niewykonywanie władzy rodzicielskiej, ulga na dzieci nie przysługuje.

Powrót do artykułu: Ulga na dziecko a niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego

#2 Guest_mamasyna

Guest_mamasyna
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2021 - 14:38

mój były mąż nie utrzymuje kontaktu z dzieckiem a rozlicza PIT z ulgą na syna, jakie pismo do rzędu skarbowego mam złożyć żeby były mąż bezprawnie nie pobierał tych pieniędzy? dodam że ojciec dziecka nie płaci alimentów i nie intersuje się w ogóle kosztami utrzymania dziecka. proszę o pomoc...

#3 Guest_mamasyna

Guest_mamasyna
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2021 - 14:53

tak, to już doczytałam, Pani z urzędu powiedziała, żebym wysłała drogą mailową informację o tym, że mam taką sytuację, ale kompletnie nie wiem jak to napisać... na jaki punkt ustawy się powołać? czy taki mail nie zginie na tle innych wiadomości? w zeszłym roku niestety musiałam oddać połowę ulgi wraz z odestkami ponieważ były mąż nawet nie poinformował mnie, że wpisuje uglę na syna w swój PIT i obawiam się, że w tym roku będzie tak samo.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych