Skocz do zawartości

Źle wyliczony urlop w roku poprzednim

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Zygmunt

Guest_Zygmunt
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2021 - 16:13

W czerwcu 2020 minęło mi dwa lata pierwszej pracy, skończyłem studia wyższe liczne jako 8 lat do stażu pracy. Czyli w czerwcu 2020 powinienem uzyskać dodatkowe 6 dni urlopu oprócz podstawowych 20. Nie zostały one doliczone przez kadry. Zorientowałem się o tym dopiero w styczniu 2021. Kadry twierdzą, że to z mojej winy, bo nie dostarczyłem im dyplomu ukończenia studiów, który dostarczyłem mojemu pracodawcy w dniu zatrudnienia. Pracodawca posiada mój dyplom a zewnętrzna firma Kadrowa nie. Kadrowa do tego twierdzi, że pomimo tego, że dziś dostała mój dyplom nie może skorygować już limitu dni z zeszłego roku. Czy rzeczywistoście tak jest i jest to zgodne z prawem? Czy kadrowa wyliczając urlop nie ma obowiązku poinformowania mnie, że nie na dostatecznych dokumentów do wyliczenia mojego urlopu? Czy da się jakoś odzyskać te 6 dni, których nie naliczyli mi w zeszłym roku?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2021 - 12:52

Niewykorzystany urlop z ubiegłego roku możesz wykorzystać do końca września tego roku. Nic Ci nie przepada. Kadrowa jest niedouczona. Jeśli nie może skorygować zaległego urlopu, niech poda Ci przepis prawny. Natomiast kadrowa nie musi domyślać się, jakie masz ukończone szkoły do naliczenia urlopu. To Ty powinieneś na czas dostarczyć odpowiednie dokumenty. Nie wiem, jak to zadziałało w firmie, że pracodawca miał dokument, a kadrowa nie, ale to już musisz sam wyjaśnić na miejscu. W każdym razie urlop nie przepada.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21078 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 styczeń 2021 - 13:32

Na wykorzystanie urlopu masz 3 lata.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych