Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulga termomodernizacyjna - jak z niej skorzystać?

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198761 postów

Napisano 12 styczeń 2021 - 10:19

Na czym polega ulga termomodernizacyjna? Kto ma prawo z niej skorzystać i co podlega odliczeniu? Jak obliczyć wysokość ulgi na termomodernizację? Jaka jest maksymalna kwota odliczenia? Odpowiedzi na te pytania warto znać, bo na tej dość nowej preferencji podatkowej można sporo zyskać.

Powrót do artykułu: Ulga termomodernizacyjna - jak z niej skorzystać?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2021 - 10:19

Wszystko fajnie, tylko nie ma jednoznacznie określonej informacji czy ulga dotyczy również domów nowopowstałych ?

#3 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2021 - 17:31

A co z rolnikiem ,czy może skorzystać z termomodernizacja.konkretnie chodzi mi o fotowoltaike. Czy może rolnik się rozliczyć?

#4 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2021 - 17:32

A co z rolnikiem ,czy może skorzystać z termomodernizacja.konkretnie chodzi mi o fotowoltaike. Czy może rolnik się rozliczyć?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2021 - 21:26

"Wszystko fajnie, tylko nie ma jednoznacznie określonej informacji czy ulga dotyczy również domów nowopowstałych ?" Jak nie ma, jak ma? Budujesz, zgłaszasz odbiór budynku a potem ocieplasz, montujesz fotowoltaikę, rekuperację, bramę garażową, docieplasz poddasze i już braknie limitu nawet jak otrzymasz dotację. Zgodnie z prawem. Proszę nie dziękować.

#6 Guest_Byt

Guest_Byt
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2021 - 21:26

"Wszystko fajnie, tylko nie ma jednoznacznie określonej informacji czy ulga dotyczy również domów nowopowstałych ?" Jak nie ma, jak ma? Budujesz, zgłaszasz odbiór budynku a potem ocieplasz, montujesz fotowoltaikę, rekuperację, bramę garażową, docieplasz poddasze i już braknie limitu nawet jak otrzymasz dotację. Zgodnie z prawem. Proszę nie dziękować.

#7 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 13 luty 2021 - 15:27

Witam, a czy ktoś wie, czy można odliczyć również zakup paneli podłogowych i podkład pod panele? Montowałem folie grzewcze na podczerwień, na to kładłem podkład oraz panele.

#8 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 13 luty 2021 - 15:28

Witam, a czy ktoś wie, czy można odliczyć również zakup paneli podłogowych i podkład pod panele? Montowałem folie grzewcze na podczerwień, na to kładłem podkład oraz panele.

#9 Guest_jola

Guest_jola
  • Goście

Napisano 22 luty 2021 - 08:26

Witam, a co w przypadku, gdy wydatki zostały poniesione w 2019 roku, a podatnik nie skorzystał z ulgi w 2020? Czy teraz może skorzystać z tej ulgi?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych